אתר בתאילנד חושף פרטים על זרוע הפיגועים של איראן

 
עודכן 14:48 10/02/2015

בהמשך לנסיון פיגוע מהעבר בבנגקוק, הועלה בדרום מזרח אסיה אתר בשם VSQUDS.com, המגלה באנגלית ובפרסית פרטים חדשים על "יחידה 400", הזרוע המשמשת את עלי חמינאי לביצוע פיגועים מחוץ לגבולות המדינה

 
 
 
 
 
עלי חמינאי. זרוע הפיגועים נחשפת
עלי חמינאי. זרוע הפיגועים נחשפת צילום : רויטרס
 

איתות מבנגקוק: אתר אינטרנט שהוקם בבירה התאילנדית כשנה לאחר ניסיון הפיגוע של המודיעין האיראני בעיר, חושף פרטים חדשים על זרוע הפיגועים של איראן.

 

האתר (VSQUDS.COM) הפונה לקוראיו בשפה האנגלית והפרסית, נושא את השם "חושפים את הטרור האיראני" ומתמחה בחשיפת פעילויות "יחידה 400" האמונה על התכנון והתיאום של פיגועי החוץ של "כוח קודס" והמודיעין האיראני ברחבי העולם.

 

האתר פועל במתכונת דומה לזו של האתר STOP910.COM, הנושא את השם "טרור קונטרול" המתמחה בחשיפת מנגנון פיגועי החוץ של ארגון החיזבאללה. שני האתרים מתמקדים באיראן ובשלוחתה הלבנונית, הפועלות יחד ולחוד להוצאת פיגועים והתנקשויות במדינות זרות.

 

רישום האתר נעשה בבנגקוק והאירוח נעשה בווייטנאם. עובדה זו מעניינת משום שבנגקוק היתה, שנה קודם, אחד מיעדי הפיגועים המרכזיים של "יחידה 400" ואנשי "כוח קודס", בניסיון שהשתבש ב-14 בפברואר 2012 להוציא לפועל סדרת פיגועים כנגד יעדים ישראליים ויהודיים בבנגקוק ובתאילנד בכלל.

 

המידע באתר מרמז כי ייתכן ומדובר במיזם שעומדים מאחריו אינטרסים ביטחוניים מקומיים, בסיוע גורמי מודיעין מערביים. האתר פונה לקהל הפרסי אולם לא מבקש את עזרת הציבור, מה שמעלה אולי כי הכוונה של מפעיליו היא להרתיע בסגנון "אנחנו עוקבים אחר תנועותיכם".

 

 
חיילים ברחוב בבנגקוק
חיילים ברחוב בבנגקוק צילום : רויטרס
 

"יחידה 400" יושבת במפקדת המודיעין של משמרות המהפכה וחולשת על אישור ותיאום המבצעים המיוחדים של כוח "קודס" ברחבי העולם. שמה של היחידה, וזהות העומדים בראשה - חאמד עבדללאהי וסגנו מג'יד עלוי, סגן שר המודיעין לשעבר - נחשפו בעקבות ניסיונות הפיגוע בניו דלהי ובתאילנד. היחידה כפופה ישירות למנהיג העליון, אייתוללה חמינאי, וכוללות תכנון וביצוע פיגועי טרור ובצד זאת ארגון, אימון, ציוד, מימון והכוונה של התארגנויות איסלאמיות מהפכניות, שיעיות ולעתים גם סוניות. עלוי הוא גם האחראי על קשרי העבודה עם החיזבאללה.

 

> לדף הפייסבוק "אינטלי טיימס"


חקירת ניסיון הפיגוע בבנגקוק זיהתה כי עלוי נחת בבנגקוק ב-19 בינואר 2012, תוך שימוש בדרכון דיפלומטי ושם הכיסוי "אמיר מסעוד אסדי טהרני" לסיור מוקדם למבצע שהשתבש בבנגקוק ב-14 בפברואר 2012.

 

אז מה ניתן ללמוד שטרם פורסם?

 

האתר מרחיב את המידע על בכירי "יחידה 400" והצמרת הפיקודית של "כוח "קודס" שנחשפו בעבר לצד חשיפת זהותם של פעילים לא ידועים כדוגמת עלי מוגטהדרי, פעיל שטח ב"יחידה 400", יליד טהרן ששירת בעבר בבאסיג' בתחום גיוס כוח אדם, ועוסק ביחידת הטרור בפעילויות שטח באמצעות שימוש בדרכון איראני מספר N22810289.

 

האתר חושף גם סדרה של משרדים ומתקנים המשמשים את בכירי כוח קודס ויחידה 400 ברחבי מחוז טהרן ובראשם את משרדו "האזרחי" של בכיר היחידה עלוי, ואת מיקומו של מטה היחידה בקומפלקס בטחוני השייך לאגף המודיעין של משמרות המהפכה, הממוקם בפאתי מזרח טהרן.

 

עוד פרטים ניתן ללמוד על יחידת הברחות האמל"ח של משמרות המהפכה, שנחשפת כאן לראשונה כ"יחידה 190" - זו המופקדת על השילוח משדות התעופה בטהרן של אמצעי הלחימה שמעבירים "משמרות המהפכה" של איראן דרך שדה התעופה בדמשק לארגון החיזבאללה.

 

 
מתוך אתר VSQUDS: פרופילו של עלי מוגטהדרי
מתוך אתר VSQUDS: פרופילו של עלי מוגטהדרי צילום : VSQUDS.com
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.