מפגש מרגש בין תורם הכליה לאדם לו העניק חיים חדשים

 
עודכן 21:50 02/02/2015

לירן סימון מחפש בפעַם השלישית בחייו תורם כליה. באמצעות עמותת "מתנת חיים" מצא לירן את יצחק זינו, איש שהתנדב לתרום לו, למרות שאין ביניהם שום קשר. באופן יוצא דופן נפגשו השניים בערב שלפני הניתוח ועברו יחד את ההליכים הרפואיים לקראתו. בתיעוד מרגש נראה כיצד יוצאים השניים לדרך חדשה ומשותפת. "הכאב הוא רגעי, את הסיפוק בלתת חיים אזכור לנצח"

 
 
 
 
 

לירן סימון העביר לתלמידותיו בבית הספר שיעור אחרון, אחריו נסע לבית החולים והתאשפז. הוא הגיע לבית החולים איכילוב על מנת לעבור את ניתוח השתלת הכליה השלישי בחייו. את הניתוח הראשון עבר כשהיה ילד, אז אביו תרם לו כליה, לאחר מכן בגיל 25 הוא קיבל אחת מאמו ולפני כמה חודשים הבין, כי עליו לעבור את ההליך, פעם נוספת.


בניסיון למצוא תורם, החל לירן לתעד תורמים שכבר עברו את התהליך דרך עמותת "מתנת חיים", בתקווה להגיע לתורם משלו. לירן ובת זוגו מצאו לו תורם, עליו הם לא יודעים כלום. רק שבצעד נדיר הסכים לפגוש אותם לפני ההשתלה.


יצחק זינו בן 35, גם הוא אב לבת קטנה, הגיע ברכבת מהצפון לקראת הניתוח הצפוי. רגע לפני הניתוח מבינים השניים כי גורלם נקשר. שני זרים גמורים שחייו של האחד תלויים בשני, וקשה לצמצם ברגע את הפער שבין הקרבה הגדולה של המעשה למבוכת ההיכרות.

 

 
יצחק ז'ינו ולירן סימון, לפני ניתוח השתלת הכליה
יצחק ז'ינו ולירן סימון, לפני ניתוח השתלת הכליה צילום : חדשות 10
 

ראשון נכנס יצחק לניתוח בו יוציאו הרופאים את הכליה הבריאה שלו, ובהינתן האות לירן יכנס לניתוח שלו. בבוקר שאחרי הניתוחים של השניים מגיע לבקר הרב ישעיהו הבר שעומד בראש עמותת "מתנת חיים", אחריו מגיע גם הרופא המנתח שמעיד "מדובר באחד הניתוחים המלחיצים, משום שאתה מבצע ניתוח באדם בריא".


לירן נמצא בטיפול נמרץ, אבל ברגעי אחד קטן במסדרון, זה קורה. השניים נפגשים לאחר התרומה והניתוח שצלח. מכאן יצאו לירן ויצחק לדרך חדשה ומשותפת. "אני אשכח את הכאב שאני מרגיש עכשיו, זה רגעי. את התחושה הזו שנתתי למישהו כליה וחיים חדשדים אני אזכור תמיד", מספר יצחק.


לפני כמה ימים שוחרר יצחק לביתו והיום שוחרר גם לירן שבגופו הכליה החדשה. שני זרים שאולי מעולם לא היו נפגשים, והיום הם קרובים, יותר משאפשר לתאר. על מנת לתרום למתנת חיים לחצו כאן, או התקשרו ל- 025000755 ולחתימה על כרטיס א.ד.י התקשרו *6262

 

 
יצחק ז'ינו ולירן סימון, לאחר ניתוח השתלת הכליה
יצחק ז'ינו ולירן סימון, לאחר ניתוח השתלת הכליה צילום : חדשות 10
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.