שלושה ימים לאחר הצטרפותו: אלי אוחנה פורש מרשימת הבית היהודי לכנסת

 
עודכן 08:29 29/01/2015

"לא צפיתי את הסערה הציבורית ואיני בנוי אליה", מסר כדורגלן העבר בהודעה שנשלחה לכלי התקשורת ונועדה להסביר את פרישתו מהפוליטיקה הארצית, ימים ספורים לאחר שהצטרף אליה ועורר ביקורת עזה במפלגת הבית היהודי ומחוצה לה. בד בבד רמז: "אני אוהב את עבודתי כמאמן וכפרשן, ואחזור לשם בשמחה". תחתיו חוזר למפלגה ח"כ זבולון כלפה, שישובץ במקום ה-18

 
 
 
 
 

כדורגלן העבר אלי אוחנה הודיע לפני זמן קצר על פרישתו מרשימת הבית היהודי לכנסת, ימים ספורים לאחר שהודיע על כניסתו לרשימה ולפוליטיקה הארצית. בעקבות כך, הודיע ח"כ זבולון כלפה כי הוא חוזר בו מהתפטרותו וחוזר להיות מוצב במקום ה-18 ברשימה. מטה הבחירות של הבית היהודי ביקש מכלפה לשלוח על כך הודעה בכתב כדי שהם יוכלו לעדכן את רשימת המועמדים שתוגש אחה״צ לועדת הבחירות המרכזית.


"פניתי אתמול בלילה ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בבקשה שלא להצטרף לרשימת הבית היהודי לכנסת. לא צפיתי את הסערה הציבורית שהתעוררה בעקבות הצטרפותי לחיים הפוליטיים, ואיני מרגיש שבשלב זה בחיי אני בנוי לכך", כתב אוחנה.


עוד הוא הוסיף כי "שמחתי מאד כשנפתלי בנט פנה אלי, והצטרפתי למפלגה מתוך רצון גדול לתרום ולעזור לחלשים בחברה, אך ראיתי מאז יום אחרי יום מתקפות חוזרות ונשנות כלפיו וכלפי, מתקפות שפגעו בי ובמשפחתי למרות כוונותיי הטובות - ואין לי שום רצון שהשר בנט ובטח לא משפחתי יפגעו בגללי".


"במהלך הלילה, שקלתי שוב את ההחלטה לבקשתו של השר בנט, אך היא כעת סופית, ואני מודה לו מכל הלב על האמון שניתן בי. אמשיך לתרום הן לחברה והן לעולם הספורט מכל מקום שאהיה. אני אוהב את עבודתי כמאמן וכפרשן, ואחזור לשם בשמחה", לשון ההודעה.

 

 
בנט ואלי אוחנה
בנט ואלי אוחנה צילום : הבית היהודי
 

ממפלגת הבית היהודי לא נמסרה תגובה רשמית ולא ידוע אם יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, פנה למועמדים נוספים מלבד אוחנה. משום שהיום הינו היום האחרון להגשת רשימת מועמדים סופית לכנסת, ספק אם יוכרז על מועמד חדש ברשימה.

 

הצטרפותו של אוחנה לבית היהודי עוררה מהומה רבתי במפלגה ומחוצה לה לאחר שהוזכרו בתקשורת מספר ציטוטי עבר של הספורטאי, בהם הוא מספר בין היתר כי שקל להצטרף למפלגת קדימה, כדי להביע את תמיכתו באריאל שרון, ראש הממשלה דאז שהיה אולי "אולי ראש הממשלה הכי טוב שהיה". כמו כן הביע תמיכה בהתנתקות, "קו פרשת המים" של הקו הנצי אותו מובילה מפלגת הבית היהודי, ואף אמר "יש לנו מספיק שטחים לחיות בהם... רק חמור לא משנה את דעתו, הפלסטינים רוצים שקט".

 

בסקר חדשות 10 נמצא כי 48 אחוזים ממצביעי הבית היהודי חושבים כי השריון של אוחנה לא תרם למפלגה, ורק 24 אחוזים סברו כי השריון תרם לה. מבין כלל הציבור, הקונצנזוס נגד כוכב העבר היה סוחף אף יותר - 64 אחוזים מהנסקרים סברו כי צירופו אינו תורם, לעומת 11 אחוזים בלבד שחושבים ההיפך. למרות זאת, בסקר המנדטים לא סבל הבית היהודי מירידה, ושמר על כוחו לעומת הסקר הקודם, עם 16 מנדטים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.