הרפובליקנים הזמינו את נתניהו לנאום בקונגרס: "התערבות בוטה בבחירות"

 
עודכן 21:40 21/01/2015

משבר חדש בין הממשל האמריקני לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שהרפובליקנים הזמינו אותו לנאום בפני הקונגרס בנושא איראן. לדברי גורמים במערכת הפוליטית, "מדובר בהתערבות בוטה לטובת נתניהו". החשש בבית הלבן: הוזמן כדי שיתקוף את מדיניות אובמה

 
 
 
 
 

יו"ר הקונגרס האמריקני, ג'ון ביינר, הזמין הערב (רביעי) את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנאום בחודש הבא בפני הקונגרס בנושא איראן. ואולם, בבית הלבן ובישראל רמזו הערב על חשש כי מדובר ב"התערבות" שמבצעים שני הצדדים - נתניהו והרפובליקנים, במסגרת הויכוחים הפנימיים בשתי המדינות בנושא השנוי במחלוקת.


ביינר נחשב למי שחלק עיקרי מהתרומות עליהן נשען מגיעות מאיל ההון שלדון אדלסון, המשמש גם כפטרונו של נתניהו. לטענת גורמים במערכת הפוליטית בישראל, עובדות אלו מחזקות את המחשבה כי ההזמנה לקונגרס מהווה "התערבות בוטה לטובתו של נתניהו". ואולם, בבית הלבן אמרו כי טרם עודכנו בנושא הביקור.


כפי הנראה רואים האמריקנים בצעד המתוכנן התייצבות מול הנשיא, ברק אובמה. זאת, לאחר שהאחרון הביע את התנגדותו להטלת סנקציות על איראן - בניגוד לעמדתם של הרפובליקנים. ואולם, אם יגיע בכל זאת נתניהו לקונגרס האמריקני יהיה זה נאומו השלישי שנשא במקום.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.