ניצול מהפיגוע בפריז: "התחבאנו עם תינוק בתוך מקרר"

 
עודכן 23:05 10/01/2015

בראיון בלעדי לחדשות 10 מספר יוהן דומה, יהודי שהיה אתמול במרכול היהודי בעת הפיגוע, כיצד נכנסו הניצולים למקרר ושהו שם במשך חמש שעות בקור מקפיא כדי להתחבא מהמחבל. לדבריו, זה היה הסיכוי היחיד שלהם להינצל. יוהן מתכנן לעשות עליה לישראל בתחילת השבוע הבא. "ניסינו להצטופף כולם ביחד כדי להתגבר על הקור ולשמור על חום הגוף", תיאר הניצול

 
 
 
 
 

בלעדי. יוהן דומה, אחד מניצולים מהפיגוע הרצחני שאירע במרכול היהודי בפריז, סיפר הערב (שבת) בראיון לחדשות 10 על הרגעים הקשים שעברו הנוכחים בזמן שהמחבל השתלט על המקום. לדבריו, הוא נאלץ להתחבא בתוך מקרר בקור מקפיא עם תינוק יחד עם הניצולים האחרים

 

"הגעתי אתמול למעדניה בפריז בשעה 13:00 בצהריים, פתאום נכנס מישהו והתחיל לירות בכל עבר. נקלעתי לכל הטירוף הזה ושרדתי. כעת שלומי טוב ברוך השם", אמר יוהן. לאחר מכן הוא תיאר מה שהתרחש במרכול.

 

"רצנו לכל הכיוונים, לא ידעתי מה לעשות. היינו ארבעה אנשים ותינוק. מיד שהתחילו היריות נכנסנו עם שאר הניצולים למקרר, היה שם מינוס עשר מעלות. חמש שעות היינו בתוך המקפיא", סיפר הניצול. "ידענו שאין לנו ברירה, שאם אנחנו יוצאים - אנחנו מתים".

 

"החוטף הוריד מישהו למטה ואמר שאם לא כולם עולים הוא הורג את כולנו. בגלל זה סגרנו את עצמנו במקפיא וחיכינו שתגיע המשטרה. לא עשינו כלום, ניסינו להצטופף כולם ביחד כדי להתגבר על הקור ולשמור על חום הגוף", המשיך יואן לתאר את הזוועות שעבר.

 

לדבריו, הוא ומשפחתו מתכננים לעלות לישראל בשבוע שעבר בשל האנטישמיות הגוברת בצרפת. "ביום שני אנחנו מתכננים לעשות עלייה. לא נחכה למות כדי לבוא, אנחנו נבוא לפני", טען יוהן.

 

"אין לי משפחה בישראל. אני נשוי עם ארבעה ילדים, גר ברובע ה-14 ועוסק באינסטלציה. עדיין לא יודע מה אעשה בישראל, אבל אני בטוח שאלוהים ימצא לנו כאן עבודה", סיכם הניצול.

 

 
שוטרים מחוץ למרכול הכשר בפריז
שוטרים מחוץ למרכול הכשר בפריז צילום : רויטרס
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.