הפינוי החל – וחלק מתושבי גבעת עמל מאיימים: "נצית את עצמנו"

 
עודכן 07:12 29/12/2014

רבים מתושבי השכונה התל אביבית מתבצרים בבתיהם וכבאיות הוזעקו למקום על מנת לפרוץ לתוכם. אחרים פנו משעות הבוקר לחדשות 10 ואיימו כי יציתו את עצמם או יישארו ללא קורת גג לראשם. ח"כ גילאון, המתבצר עם התושבים: "מעולם לא ראיתי התנהלות כזאת של המשטרה. יש פה אנשים מבוגרים, בני 70 ו-80, שפשוט נזרקים לרחוב"

 
 
 
 
 

הבוקר (שני) החל פינוי תושבי שכונת גבעת שבתל אביב מבתיהם, אך חלקם מסרבים להתפנות. לחדשות 10 נודע כי החל משעות הבוקר מתבצרים תושבים רבים בבתיהם, וחלקם מאיימים להצית את עצמם במקרה בו יפרצו אליהם כוחות המשטרה.


ח"כ אילן גילאון (מרצ), שהתבצר בכפיפה אחת עם התושבים, סיפר על ההתרחשות במקום: "פרצו לתוך בית, שתי נשים התעלפו ונאלצו לפנות אותן באמבולנס. בבית אחת מרחו על הקירות נפט והתבצרו עם בלון גז תוך שאיימו להצית את עצמם. הביאו לפה כבאים כי אנשים פשוט לא מסכימים לצאת".


גילאון מתח ביקורת על האופן בו הוחלט לפנות את התושבים וטען כי מעולם לא נתקל בהתנהלות דומה של המשטרה. הפינוי אומנם חוקי, לדבריו, ואולם "מדינת ישראל מכרה את האדמה יחד עם האנשים ועכשיו תשברו את הראש. איזו מן מדינה זאת? יש פה אנשים בגילאי 70 ו-80 והם נזרקים לרחוב".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.