מועמד הומו בפריימריז לליכוד: "מבחינתי יהודה ושומרון יותר ארץ ישראל מתל אביב"

 
עודכן 22:25 27/12/2014

כשברקע ח"כ מפלגת העבודה ש"הוחזר" לארון מסרב להתייחס לנושא, דווקא בליכוד פתח המועמד הגאה אמיר אוחנה בהתמודדות לפריימריז המפלגה. בהצצה לקמפיין הבחירות החדש טען: "בעבר ההומואים נוכסו אוטומטית לשמאל, כעת ההגמוניה הזו נשברת". לדבריו, הוא לא מזהה סתירה בין ימניותו לדרישות הקהילה: "מה שקורה בשטחים הוא לא כיבוש אלא שחרור"

 
 
 
 
 

שובר את ההגמוניה? בעיצומם של ימים בהם מחליט ח"כ הומו מטעם העבודה שלא להתייחס ל"החזרתו" הציבורית לארון, דווקא בליכוד פתח בהתמודדות אמיר אוחנה, מי שמשמש כראש התא הגאה שקם בתנועה. ואולם, בראיון עמו מצטרף המועמד המפתיע למגוננים על "פרטיות" חבר הכנסת וטוען: "לגיטימי שכל אדם יבחר איך הוא רוצה לנהל את חייו". זאת זמן שמבחינתו, מאבקו הפרטי למען ייצוג הזכויות הפוליטיות של הקהילה - רק החל.

 

לדברי אוחנה, "לגיטימי שכל אדם יבחר לעצמו אבל זה לא רצוי להסתיר. זה משדר מסר לא נכון כאילו זו בושה ודבר שצריך להסתיר". לטענתו, "בעבר ההומואים נוכסו באופן אוטומטי לשמאל וכעת ההגמוניה נשברת. כשהקמנו את התא היו כאלה שהקצינו עד כדי כך שאמרו לי שאנחנו כמו משתפי הפעולה היהודים במלחמת העולם השנייה". ייתכן ואת הנסיבות להשוואה הקשה אפשר למצוא בין היתר גם בעמדותיו של אוחנה, שמאמין: "מה שקורה בשטחים זה לא כיבוש אלא שחרור".

 

השבוע אוחנה, רב-סרן במילואים ואיש שב"כ לשעבר, הגיע לצד ח"כ משה פייגלין לפאנל מול חברי מרכז הליכוד. במהלך דבריו העיר המתמודד הטרי לפייגלין: "לא הזכרת את ההתנגדות שלך לחקיקה שהורים מאותו מין יזכו גם הם להטבה שזוכים בני זוג שאינם מאותו מין. בן זוגי ואני חיים יחד, משתכרים יחד, נביא ילדים ביחד ואנחנו משפחה. מה אנחנו, אם לא משפחה?".

 

ואולם, למרות זאת נראה כי בנושאים העיקריים שעל סדר יומה של המפלגה - מרחק אוחנה מפייגלין קצר. בין עמדותיו: לא רק תמיכה בלגליזציה של סמים קלים כפייגלין, אלא גם העדפה של גישת שוק חופשי על פני מדינת רווחה, התנגדות לפתרון שתי המדינות ותמיכה בגירוש רוב מבקשי המקלט. לדבריו, "יהודה ושומרון זה יותר ארץ ישראל מאשר תל אביב והרצליה".

 

לדברי אוחנה, "זה לא נכון שהימין לא רגיש לזכויות אדם, הוא פשוט רואה תמונה מורכבת וכוללת יותר ולוקח בחשבון שלפני איכות החיים יש איום על החיים ויש לנטרל אותו. לפעמים זה קורה תוך הגבלה מסוימת של זכויות הקבוצה שממנה מגיעים הפוגעים. יש להם זכות להגדרה עצמית אבל לא על חשבוננו. אם הם רוצים להקים מדינה בירדן או במקום אחר, אין לי התנגדות".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.