הנשיא נפגש עם תלמידי בית הספר הדו-לשוני: "אסור לחוויות לפגוע באמונה ביכולת לחיות יחד"

 
עודכן 18:57 03/12/2014

ימים ספורים אחרי ההצתה בבית הספר המעודד דו-קיום בבירה, הגיעו תלמידיו ליום לימודים עם ראובן ריבלין ורעייתו. "אתם העדות לכך שאנו יכולים לחיות זה עם זה בשלום"

 
 
 
 
 
ריבלין ורעייתו מקריאים סיפור לתלמידים
ריבלין ורעייתו מקריאים סיפור לתלמידים צילום : מארק ניימן, לע"מ
 

ילדי כיתה א' בבית הספר הדו-לשוני בירושלים הגיעו הבוקר (רביעי) ליום לימודים במשכן הנשיא אחרי שבסוף השבוע הוצתו כיתות בבית הספר "יד ביד" ע"ש מקס ריין בירושלים. רעייתו של הנשיא, נחמה ריבלין, שוחחה עם הילדים והקריאה להם את הסיפור "החתול דלעת" שכתב יונתן יבין ותורגם לערבית על ידי המחנכת עליא חוסיין.

 

במהלך הבוקר סיירו הילדים במשכן הנשיא, התכבדו בארוחת עשר וציירו שלט עליו נכתב: "יד ביד נמשיך ביחד באהבה ובשלום", בעברית ובערבית. הילדים אף שיחקו כדורגל על הדשא שבגינת המשכן.

 

במהלך היום ביקר הנשיא ריבלין את הילדים שסיפרו לו ולרעייתו על תחושותיהם לאחר אירועי סוף השבוע. "אני נרגש לארח אתכם בבית הנשיא", אמר להם ריבלין. "אתם העדות לכך שאנו יכולים לחיות זה עם זה בשלום ואסור שנתן לחוויות קשות כמו זו שעברתם לצערי, לפגוע באמונה שלנו ביכולתנו לחיות זה לצד זה ואלו עם אלו".

 

 
צילום : מארק ניימן, לע"מ
 

מתחם בית הספר, שבו לומדים יחד ערבים ויהודים, הוצת במוצאי שבת. צוותי הכיבוי שהשתלטו על השריפה בכיתות מצאו כתובות נאצה ובהן "מוות לערבים", "כהנא צדק" וסיסמאות בגנות דו-קיום.

 

חקירה ראשונית של המקרה העלתה שהשריפה החלה בהצתה במזיד בתוך שטח בית הספר. בעקבות זאת נפתחה חקירת משטרה לאיתור מבצעי המעשה, אך עד כה טרם נעצרו חשודים. 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.