קרן אור: האישה שעושה בית ספר למערכת החינוך

 
עודכן 21:50 28/11/2014

לקארן טל היה חלום אחד גדול – ללמד ילדים ולייצר עבורם הזדמנויות טובות יותר לעתיד. אחרי שכבר החלה בבית הספר "רוגוזין", כעת היא מסתערת על 20 בתי ספר המוגדרים חלשים ובסיוע אנשי עסקים, מנסה להוביל גם אותם למהפכה. סיפורה מעורר ההשראה של הילדה שגדלה בשכונת מצוקה ומתחייבת: "אתן לילדים את ההזדמנויות שלי לא היו"

 
 
 
 
 

כשהייתה בת 3, הוריה של קארן טל הגשימו סוף סוף את חלומם הישן ועברו לחיות בישראל. העולה החדשה ממרוקו נחתה היישר אל התפאורה העגומה של שכונת עיר גנים בירושלים, שם העבירה את כל ילדותה. שם, מתוך המצוקה, התגבשה אצל קארן הגישה שלה לחיים - ניסיון לייצר הזדמנות להצלחה דווקא מהמקומות הכי נמוכים.

 

חדורת אמונה וכוח רצון, קארן הפכה עם השנים למורה ומהר מאוד טיפסה במעלה הקריירה. היא מונתה למנהלת של חטיבת ביניים המונה 500 ילדים כשהיא בת 28 בלבד. אלא שאז, הגיע הצורך באתגר חדש. דווקא כשאף אחד אחר לא הסכים להתנדב, היא בחרה לנהל את אחד מבתי הספר הקשים ביותר שיש - בית הספר רוגוזין לילדי העובדים הזרים בישראל.

 

אחרי דרך רצופת מאבקים, הצליחה המנהלת הנמרצת לגייס תרומות וסחפה אחריה מתנדבים שנרתמו לבצע את השינוי עליו חלמה בבית הספר. כששר הפנים איים לגרש את ילדי העובדים, היא חיכתה להם מדי בוקר בשער עם חיוך וחיבוק חם. הילדים זכו לבית ובית הספר הפך למשפחה. משם, קצרה הייתה הדרך אל המטרה הבאה - מיזם "תובנות בחינוך", ששם לו למטרה להעניק תקווה לילדים ב-20 בתי ספר חלשים ברחבי המדינה.

 

"החלום שלי הוא לתת לילדים את כל אותן ההזדמנויות שאני לא קיבלתי בתור ילדה", נזכרת טל. "אצלנו היה תמיד מחסור אמיתי בכיס. אבל אני זוכרת את זקיפות הקומה, זוכרת שלא רציתי להיות קורבן".

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.