דעה: מערכת החוק בישראל בנויה כדי להתעלל באבות גרושים

 
עודכן 15:10 09/11/2014

מהרגע בו האב עוזב את האם, הכל הולך נגדו: הוא מנושל מההורות על ילדיו, פוגעים בפרנסתו, מאפשרים להגיש נגדו תלונות שווא ועל סיוע משפטי בחינם, כמו שמקבלות נשים, אפשר רק לחלום. לא פלא שיותר משליש מהאנשים שמתאבדים כל שנה הם אבות גרושים • אמיר שיפרמן, מייסד תנועת "א' זה אבא" בטור לקראת סדרת הכתבות "של מי אתה ילד" של אבי עמית, החל מהערב במהדורה המרכזית

 
 
 
 
 

הצצה לפרק הראשון בסדרת הכתבות "של מי אתה ילד"

תנועת "א' זה אבא", נלחמת בתופעת אפליית וקיפוח האבות במדינתנו. מטרות התנועה הן לקדם את מעמד האבות והילדים בישראל, ולהביא לשינוי המדיניות החברתית והחקיקה עד להשגת שוויון מלא בגירושין.

 

את התנועה הקמתי ברגע בו הבנתי כי לאבות אשר נקלעו להליך הגירושין אין כתובת לפנות אליה, וכי המדינה מפנה להם עורף, מתעללת בהם מעוולת ומקפחת אותם על בסיס מגדר במישור ההורי. זאת על אף היותם נושאים עיקריים בנטל הפרנסה, השמירה על בטחון המדינה, ולמרות היותם שותפים מלאים בגידול הילדים. אבות אלו ובני משפחותיהם נהפכו לקורבנות של מערכת חוקים מוטה ומגדרית, המשמרת את קיומה על ידי השארת המצב הקיים על כנו, תוך התעלמות מוחלטת מכך שחוק קולקטיבי בהורות, דינו כעונש קולקטיבי וכפייה.

 

>> עוד במאבק האבות: הגרוש שהפך לסמל || ואיזה מסכנים הילדים

>> מאבק האמהות || טורים: די לטרור || איך נגדל ילדים בכבוד?

>> פרק 1: מהי באמת טובת הילד? || פרק 4: מלחמת התלונות

>> לעמוד הסדרה בנענע10 || פתרונות: הורות משותפת || לכו לגישור

 

נדהמתי לגלות את מה שהציבור אינו מודע לו: הבנתי כי ברגע שהפכתי לאב גרוש, נעשיתי בין לילה אזרח חסר זכויות. מנושל מההורות על בתי, מרכושי, פגעו בפרנסתי וגזלו את כל שהשגתי, בו בזמן שמכפישים את שמי וממציאים עוד ועוד חוקים להתעלל בי ושבכמותי, ובמקביל טוענים כנגדנו שאנו אלימים ומסוכנים, ולו בכדי להצדיק את הניתוק הכפוי מהילדים, בכדי להצדיק את המצב.

 

ועדות שמונו על ידי משרד המשפטים הגישו מסקנות רק לאחר 7 שנים, ומאז, בעלי אינטרסים בכנסת ממסמסים בכוונה את גיבוש המסקנות לחוקים מכיוון שהמסקנות אינן תואמות לאג'נדה המפלה של ארגוני הנשים. הבולטות שבוועדות הן וועדת שניט, אשר המליצה על שורת שינויים - שהבולט שבהם הוא הענקת משמורת משותפת כברירת מחדל, תוך ביטול חזקת הגיל הרך המעניקה לנשים משמורת אוטומטית על ילדים עד גיל 6. ועדת שיפמן, מצדה, המליצה על ביטול החיוב הבלעדי של האב במזונות הילדים על פי הדין האישי, ובין היתר יצרה מחשבון כלכלי לחישוב זמני השהות והכנסות שני ההורים לקביעת תשלום של שניהם עבור כלכלת הילדים.

 

 
עדנה ארבל (במרכז). הוראה מעוררת מחלוקת
עדנה ארבל (במרכז). הוראה מעוררת מחלוקת צילום : רפי דלויה
 

תופעה רעה נוספת הנהוגה כחלק מאסטרטגיית הגירושין, היא להגיש תלונות שווא כנגד אבות. המדהים הוא כי מדינת ישראל מעניקה חסינות קולקטיבית גורפת לנשים המגישות תלונות שווא, וזאת במסגרת תקנה 2.5 השערורייתית אותה התקינה שופטת בית המשפט העליון כיום, עדנה ארבל, בהיותה בתפקידה הקודם כממלאת מקום היועץ המשפטי לממשלה.

 

אם לא די בכל אלו, חשוב להזכיר עוד כמה תופעות חד צדדיות של השיטה: רק גברים משלמים מזונות לאישה ולא ההפך, רק גברים משלמים כתובה ולא להפך, ברוב המקרים רק נשים יקבלו סיוע משפטי חינם ולא להפך, רק גברים ייעצרו בגין תלונות של נשים במשטרה ולא להפך. למרות "קול הזעקה", יש הרבה יותר גברים מסורבי גט, ועדיין הגברים נעצרים ונשללות מהם זכויות יסוד בסיסיות - אך לא כך הדבר כלפי נשים.

 

 

אינקוויזיציה זה כאן

אמיר שיפרמן, מייסד "א' זה אבא"
אמיר שיפרמן, מייסד "א' זה אבא" צילום: אין

בית המשפט לענייני משפחה מנהל את הדיונים באטימות מערכתית, בחד צדדיות, ולא על בסיס חוק צדק או מוסר. בכדי להסתיר את מה שמתרחש במחשכי בית המשפט, המערכת אוסרת לתעד את הדיונים, ומפברקת פרוטוקולים אשר אינם מביאים לביטוי את אשר מתרחש בדיונים. אינקוויזיציה זה כאן!


גם על תופעת התאבדויות של אבות גרושים צריך לתת את הדעת. כ-150 אבות גרושים ואף יותר מתאבדים בכל שנה מתוך 400 מקרים בכל המדינה. התנועה שמה לה למטרה להילחם בהתעללות הממסדית ובאפליית האבות, שמולידה באופן ישיר את התופעה העגומה הזו.


כנגד כל התופעות הנוראיות הללו אנו נלחמים ופועלים. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל שורותינו באתר הפייסבוק שלנו, לתמוך ולהיתמך, למעננו ולמען עתיד ילדינו. מדן ועד אילת, תנועת "א' זה אבא" נמצאת כאן לצדכם ועבורכם.


הכותב הוא מייסד התנועה "א' זה אבא" - לעמוד הפייסבוק של התנועה

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.