ניצול מחנה דכאו מאוכזב מ"עולים לברלין": "הם חוטאים, זה בלתי ניתן לעיכול"

 
עודכן 09:06 13/10/2014

אורי חנוך, יושב ראש ועד הניצולים ממחנה ההשמדה בגרמניה, מודה שהביורוקרטיה ויוקר המחייה בארץ מכבידים, ושהממשל בברלין אינו אנטישמי, אבל עדיין יוצא נגד התופעה: "אי אפשר להסתדר? ניצולים שבאו לישראל בלי אבא ואמא הסתדרו"

 
 
 
 
 

המחאה החדשה נגד יוקר המחייה, "מחאת המילקי", כוללת בתוכה גם אלמנט שמרגיז לא מעט אנשים: מילא לרדת מהארץ, אבל לגרמניה? אחד מהאנשים שיוצאים נגד הכוונה הזו הוא אורי חנוך, יושב ראש ועד ניצולי מחנה ההשמדה דכאו.

 

"אני מרגיש רע", אומר חנוך בראיון ללילה כלכלי, "אני כועס, חורה לי. נעשה פה חטא. מה יש, מה קרה? נכון שיקר אצלנו ויש בירוקרטיה, ברלין למזלנו היא באמת עיר יחסית זולה, אבל מה בוער, מה קרה, אי אפשר פה להסתדר? כל ניצולי השואה שבאו במאות אלפים באו בלי אמא ואבא לארץ, והסתדרו".

 

>> "הקרב על המילקי", פרק 1
>> הנשיא ריבלין: "לעבור בשביל כוס חלב?"

 

חנוך אומר כי האנטישמיות עדיין קיימת בברלין, אולם לא בדרג הממשל, "שהוא לא אנטישמי", אלא אצל האדם הפשוט ברחוב. "אם הייתי פוגש את המוחים, הייתי אומר להם שהם חוטאים, ושזה צעד לא נכון, אכזבה שאי אפשר לעכל. חלום בלהות", הוא מסביר. "לא כל כך נורא פה. אני נוסע הרבה, לא רק לגרמניה, בתפקידי הציבורי. בדרך כלל אני מקלל את הנסיעות, אבל כשהמטוס רק מתקרב לארץ, נהיה לי טוב".

 

יוזם "מחאת המילקי", איש נדל"ן ישראלי ששומר על אנונימיות, אמר בשבוע שעבר בראיון ל"צינור לילה" כי הוא מקווה לגרום לכך שמאות אלפי צעירים ישראלים יעברו לברלין. הוא תקף את הממשלה, וכשמטיחים בו ש"בן גוריון מתהפך בקברו", הוא ענה: "אני באמת חושב שהוא מתהפך בקברו. מעניין אותי מה אדם שהיה גר בצריף היה חושב על ממשלה שיצרה כאן דור שלם שלא מסוגל לקנות דירה קטנה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.