"מחאת המילקי": סערה גואה ברשת סביב פערי המחירים בין ישראל וגרמניה

 
עודכן 21:24 05/10/2014

הרגשתם שיצאתם בזול מהקניות לחג? בקבוצת הפייסבוק "העולים לברלין" הוצגה קבלה שגרתית מקנייה בסופרמרקט גרמני, שהוכיחה פעם נוספת את הפער ביוקר המחייה בין המדינות והציתה מחאה ברשת. ממעדן דמוי מילקי ועד ללחמנייה קטנה, מתברר שהגרמנים משלמים הרבה פחות – על אותם המוצרים שגם אנחנו קונים

 
 
 
 
 

פוסט ויראלי שהופץ היום (א') ברשתות החברתיות עורר את חמתם של ישראלים רבים, לאחר שעלה ממנו כי פערי המחירים בין מוצרים הפופולריים בסופרמרקטים בישראל למקביליהם בבירה הגרמנית מגיעים למאות אחוזים.


מבין המוצרים שמופיעים ברשימה תופס מיד את העין מעדן דמוי מילקי, שפער המחירים בינו לבין מקבילו האהוב בארץ מגיע ללא פחות 221 אחוז. "המילקי" הגרמני, הלכה למעשה, יעלה לכם בברלין פחות משקל אחד.


תמונת המצב לא משתפרת לאחר השוואת מחירים בין מוצרים נוספים בארץ ובחו"ל. בגבינת אמנטל הפער בין תל אביב לברלין מגיע ל-191 אחוזים, ברביולי- 321 אחוזים, ברוטב בולונז- 304 אחוז, בלחם פרוס מלא- 133 אחוזים, בלחמנייה קטנה- 391 אחוזים ובחבילת שניצלים- 122 אחוזים.


את דורון כהן, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, הנתונים הללו לא מרשימים: "זה מה שחשוב? אנשים ישראלים שיושבים בברלין ומשמיצים את המדינה שלנו ללא הרף? אני חושב שזה המקום הכי נמוך שאליו אפשר להגיע".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.