סוללת פטריוט יירטה מטוס קרב סורי שחדר לישראל

 
עודכן 09:59 23/09/2014

מטוס קרב מסוג "סוחוי 24", שככל הנראה נשלח לבצע תקיפות נגד ארגוני מורדים ברמת הגולן, חדר לשטח האווירי של ישראל. סוללת טילי הקרקע-אוויר זיהתה אותו ושיגרה לעברו טיל אחד. בסוריה הגיבו: "מעשה תוקפני כחלק מהתמיכה של ישראל בטרור"

 
 
 
 
 

תקרית אווירית חריגה בגבול הסורי: מטוס קרב ישן מסוג "סוחוי 24", שחדר לשטח האווירי של ישראל, יורט הבוקר (שלישי) בידי חיל האוויר. מדובר במטוס שאמור היה לסייע לצבא סוריה במלחמת נגד ארגוני המורדים ברמת הגולן וככל הנראה חצה בשוגג את הגבול.

 

סוללת טילי קרקע-אוויר של חיל האוויר מסוג "פטריוט", המוצבת באזור צפת, שיגרה לעבר המטוס המאויש טיל אחד ויירטה אותו באוויר. לא ברור מה עלה בגורל מפעילי המטוס.

 

הטלוויזיה הסורית אישרה את דבר היירוט ואמרה כי מדובר ב"מעשה תוקפני" מצדה של ישראל. בדיווח צוטט גורם צבאי סורי שאמר כי המטוס הופל "במסגרת התמיכה של ישראל בארגוני טרור כמו דאעש וג'בהת א-נוסרה".

 

 
תמונה בה נראים לכאורה שני טייסי המטוס שיורט
תמונה בה נראים לכאורה שני טייסי המטוס שיורט צילום : ללא קרדיט
 

התקרית הבוקר התרחשה שבועיים בלבד לאחר שכלי טיס בלתי מאויש של הצבא הסורי חדר לשטח ישראל והופל אף הוא. למרות התקריות, בירושלים מעדיפים להימנע ככל הניתן ממעורבות במלחמת האזרחים הסורית, במיוחד על רקע תחילת התקיפות האמריקניות בשטח המדינה נגד דאעש.

 

בשבועות האחרונים התנהלו קרבות עזים בין ארגוני המורדים הסוריים לבין צבאו של הנשיא, בשאר אסד, באזור הגבול עם ישראל ובעיקר בקונייטרה. הלחימה לוותה לא פעם בזליגה של אש לשטח ישראל, בעיקר של פצצות מרגמה.

 

בעקבות האירועים האחרונים באזור, בשבוע שעבר הודיע צבא הפיליפינים כי למעלה מ-300 מחייליו עזבו את כוח אונדו"ף שברמת הגולן. בכך, סיימה המדינה את חלקה בכוח האו"ם לשמירת הפסקת האש בין ישראל לבין סוריה. הכוחות עזבו מוקדם מהמתוכנן בשל הקרבות במקום.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.