תחקיר חדשות10: האם יו"ר ארגון ההורים הארצי מצוי בניגוד עניינים?

 
עודכן 22:48 28/08/2014

הכירו את גדעון פישר, אחיו של רונאל פישר, עורך דין בכיר ומצליח בזכות עצמו, וגם אב שנבחר להנהיג את הארגון המתוקצב על ידי כל הורי המדינה. גורמים שהתלוננו עליו לרשם העמותות טוענים שהוא מפקיד את העיסוק בארגון בידי עובדיו, ובשעת קונפליקט – מעדיף את טובת לקוחותיו, מאשר טובתם של ההורים, או של נציגיהם. פישר וארגון ההורים הארצי: "הטענות דיבתיות ומסולפות"

 
 
 
 
 

בקומה ה-39 בבניין המשולש של מגדלי עזריאלי בתל אביב שוכן משרדו של גדעון פישר, אחיו של עורך הדין רונאל פישר, שייצג בעבר ובהווה את אהוד אולמרט, אלי ישי ואף ניצב מנשה ארביב. בה בעת פישר משמש גם כיושב ראש ארגון ההורים הארצי, המתוקצב על ידי משרד החינוך ותשלומי הורים. מיד עם היבחרו הכריז על פרויקט הדגל של הארגון: בית הספר להכשרת הורים.


לאחרונה יצא הפרויקט לדרך, באמצעות גוף בשם "מהו"ת לוינסקי". אלא, שרבים לא היו מודעים לכך שבמקביל לקידומו הגלוי של הפרויקט, נוצר גם מסלול חשאי בין משרדו הפרטי של פישר לבין ארגון מהו"ת שלא דווח מעולם לחברי ארגון המורים או משרד החינוך.

 

פישר, המשמש במקביל כיועץ למכללת לוינסקי, חתם על הסכם לקידום היוזמה עם הארגון, עוד בתקופה שבה כיהן כיו"ר ועד ההורים של תל אביב. כתוצאה מכך ארגון מהו"ת קיבל בלעדיות על הפרויקט, מבלי שארגון ההורים פנה לקבל הצעות נוספות.

 

 
עורך הדין גדעון פישר. האם יחסיו עם ארגון מהו"ת נגועים בניגוד עניינים?
עורך הדין גדעון פישר. האם יחסיו עם ארגון מהו"ת נגועים בניגוד עניינים? צילום : חדשות10 צילום מסך
 

זוהי אינה הפעם הראשונה בה קיים חשש לניגוד עניינים בעיסוקיו של פישר. עוד כשהיה יו"ר וועד ההורים העירוני, ייצג גם את עיריית תל אביב בתשלום, מה שמנע מראש את האפשרות לפנות לעירייה עם קובלנות ותלונות. כשיושבת ראש ועד ההורים העירוני באשקלון פנתה אליו וסיפרה כי העירייה מאיימת לתבוע אותה, סירב להתייחס לנושא - והסביר כי הוא מייצג גם את העירייה.


לאחרונה הוגשו נגד עו"ד פישר תלונות רבות לרשם העמותות ורשם התאגידים. נטען עליו כי הוא מרכז את מרבית הכוח של הארגון בידי העובדים, להבדיל מההורים, ואף מעדיף לקיים את ישיבות ההנהגה במשרדו. מעבר לכך, הוא נודע בקרב ההורים כיושב ראש שממעט מאוד במאבקים, ומעדיף לשלוח את עובדיו לטפל בענייני הארגון בבית המשפט - מאשר להפקיד על כך את נציגי ההורים.


מעורך הדין גדעון פישר וארגון ההורים הארצי נמסר בתגובה: "הארגון והעומדים בראשו מכחישים בתוקף את המידע הדיבתי והמסולף שהוצג בכתבה. לצערנו, כפי שקיים בארגוני התנדבות אחרים, גם בארגון ההורים הארצי עסקנים שכשלו בבחירות הקודמות וגם אחריהן עסוקים בנסיונות להכפיש ולפגוע בכל אותם הורים חברי ההנהלה והמועצה, העושים בהתנדבות לילות כימים למען רווחת תלמידי ישראל והוריהם. אנו מעדיפים להמשיך ולעסוק בהתנדבותנו ובפתיחתם המסודרת של אלפי בתי הספר ברחבי הארץ מאשר לקחת חלק ברפש שמטילים חסרי אחריות, המחפשים לעצמם יחסי ציבור פופוליסטיים." הורי ישראל זכו לארגון יציג שמוקיע 'פוליטיקה בגרוש' ושנבחריו חברי ועדי ההורים עושים בהתנדבות מלאה לא רק בעבור ילדיהם אלא למען יהא עתיד ילדינו טוב משלנו".


במהו"ת לוינסקי סירבו למסור תגובה

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.