ארדואן הושבע לנשיאות: "נשבע בכבודי ובמוניטין שלי בפני האומה הטורקית"

 
עודכן 15:52 28/08/2014

רג'פ טאיפ ארדואן הושבע לנשיאות טורקיה לאחר שזכה בבחירות ומיד בתום הטקס בפרלמנט מינה את שר החוץ היוצא כראש הממשלה. אני נשבע בכבודי ובמוניטין שלי בפני האומה הטורקית הדגולה ובפני ההיסטוריה של ביטחון ועצמאות המדינה", אמר בטקס בפרלמנט

 
 
 
 
 
ארדואן. הפך לאיש החזק ביותר בטורקיה
ארדואן. הפך לאיש החזק ביותר בטורקיה צילום : רויטרס
 

ראש ממשלת טורקיה לשעבר, רג'יב טאיפ ארדואן, הושבע היום (חמישי) לנשיאות בטורקיה בטקס בפרלמנט ויהיה הנשיא ה-12 של המדינה.

 

"מתוקף היותי נשיא הרפובליקה אני נשבע בכבודי ובמוניטין שלי בפני האומה הטורקית הדגולה ובפני ההיסטוריה של ביטחון ועצמאות המדינה", אמר ארדואן במהלך ההשבעה בפני הפרלמנט כשהוא קורא את השבועה מן הכתב.

 

כבר בתחילת החודש היה ברור לעם הטורקי כי ארדואן בדרכו הבטוחה לכס הנשיאות, זאת לאחר שבסקר הטלוויזיה הטורקית נמצא כי הוא זכה ב-51.8% מקולות הבוחרים ובפער ניכר מהמתמודדים האחרים.

 

 
טקס ההשבעה. מתנגדיו טוענים כי טוריקה תהפוך לשלטון אוטוריטארי
טקס ההשבעה. מתנגדיו טוענים כי טוריקה תהפוך לשלטון אוטוריטארי צילום : רויטרס
 

בכך ארדואן הצליח להציב את עצמו בתפקיד המשפיע ביותר במדינה, כאשר מתנגדיו טוענים למסוכנות הדבר בטענה כי השלטון יהפוך להיות יותר ויותר אוטוריטארי.

  

בתוך כך הנשיא החדש כבר הספיק למלא את אחד התפקידים המשמעותיים ביותר בשלטון, כאשר מינה את שר החוץ היוצא, אחמט דאבוטוגלו, לתפקיד ראש הממשלה החדש.

 

דאבוטוגלו, עליו הכריז ארדואן מיד בתום השבעתו לנשיאות המדינה, התבקש על ידי הנשיא החדש למלא את תפקיד ראש הקבינט הטורקי עד שיתבקש להקים ממשלה חדשה בראשותו, שעל נציגיה אמור ראש הממשלה להכריז עד מחר.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.