חלום שהתגשם: לראשונה בישראל, הוקמה חוות מקלט לבעלי חיים

 
עודכן 08:04 26/08/2014

בעלי חיים שניצלו מהתעללות ומוות בטוח, יוכלו לראשונה להיקלט ב"חוות השיחרור" - חווה ייעודית שתשמש עבורם לבית חם וצפויה להפוך למרכז חינוכי וקהילתי. בעקבות הפרק האחרון של "מעושרות", שהוקדש לאהבה לכלבים, הצצה על הפרויקט החשוב המיועד להצלתן של חיות

 
 
 
 
 
חלומם של כל פעילי בעלי חיים רבים מתגשם
חלומם של כל פעילי בעלי חיים רבים מתגשם צילום : אורי שביט
 

 

מריה הופ חלמה על רגע דומה לרגע הזה מאז שהיתה בת 14. אני מתקשר אליה בדיוק כשהיא נוסעת עם בן זוגה סשה בוז'ור, מייסד תנועת 269life, ברכב גדול ובו ציוד רב אל היעד, אל החלום. החודש הכריזה תנועת 269, תנועה לשחרור בעלי חיים שהחלה את דרכה בארץ וכבר פועלת במספר הולך וגדל של ערים ומדינות בעולם, על הקמתה של "חוות השחרור" - מקום בו בעלי חיים שניצלו מתעשיית הבשר, הביצים והחלב ומהתעללויות שונות נוספות, יוכלו למצוא בית ולחיות בכבוד. מדובר לא רק בחלומה של מריה שמתגשם. בשטח מקסים ורחב בכרם מהר"ל שבדרום הכרמל, מתגשם חלומם של כל הפעילים למען בעלי חיים.

 

 
יוזמה שתאפשר לבעלי חיים לחיות בכבוד
יוזמה שתאפשר לבעלי חיים לחיות בכבוד צילום : יואב בן דב
 

 

בוז'ור מסביר: "רעיון הקמת החווה עמד בבסיס התנועה מאז הקמתה באוקטובר 2012. מבחינתנו, על מנת להגיע לחזון שחרור בעלי החיים הרעיוני, חובה שתהיה גם שלוחה פרקטית שתקיים את האידיאל במציאות." לדוגמא, כאשר תרנגולות בלול הטלה מתחילות להטיל פחות ביצים, לדוגמא, הן מחושמלות למוות. פעילים שרוצים להציל תרנגולות כאלו מלולנים שמוכנים למסור אותן במקום לגזור עליהן מוות, צריכים למצוא מקום מתאים בו ניתן יהיה לשכן את התרנגולות, כך שיוכלו לחיות בכבוד ובחופשיות. לראשונה בישראל, תהיה חוות השחרור מקום כזה, שיקלוט בשנת הפעילות הראשונה שלו 2 פרות, 500 תרנגולות, 10 ברווזים, 10 כבשים, 5 אווזים, 40 תרנגולי הודו, 20 עיזים, 50 ארנבים וכ-200 חולדות ועכברים (ממעבדות מהן הם נמסרים).

 

 
"רוצים להציל תרנגולות מלולנים שמוכנים למסור אותן במקום לגזור עליהן מוות"
"רוצים להציל תרנגולות מלולנים שמוכנים למסור אותן במקום לגזור עליהן מוות" צילום : אורי שביט
 

 

חוות השחרור של 269 היא פרויקט גדול מימדים גם בחשיבותו וגם במימדיו הפיזיים ובמספר האנשים המעורבים בו, כולם טבעונים, הנמנעים מצריכת מוצרים מן החי. מדובר בחווה בשטח של 60 דונם, אשר ינוצלו היטב לכמה מטרות חשובות. ראשית, לחיות הניצולות מובטחים שטחים נרחבים של רעיה חופשית במשך כל שעות היום, ומחסות מסודרים ומותאמים בהם הן תוכלנה לישון בשעות הלילה. כמו כן אנשי החווה יגדלו בה אוכל צמחי עבורם (מיותר לציין שכל חברי 269 הם טבעונים אדוקים) וגם עבור בעלי החיים אשר חיים איתם.

 

 
חווה בשטח של 60 דונם, אשר ינוצלו היטב למטרות חשובות
חווה בשטח של 60 דונם, אשר ינוצלו היטב למטרות חשובות צילום : אורי שביט
 

אבל הפעילות בחווה לא תסתכם בשיכון בעלי החיים ושיקומם. בתאריך ה-26.9, תאריך אותו הפכה התנועה ליומה הבינלאומי, תיפתח החווה לציבור באירוע השקה חגיגי. המטרה היא לאפשר לאנשים מכל רחבי הארץ לבקר בחווה ולצפות, להכיר ולהעריך את החיות הללו. בהמשך, תתרחב חוות השחרור של 269 ותהפוך למרכז תרבותי, אמנותי ואקולוגי, בו אנשים יוכלו להכיר לא רק את בעלי החיים, אלא גם דרכים חסכניות וידידותיות לסביבה בהם ניתן לנהל את חיינו. במקום תתקיימנה סדנאות שונות, סיורים מודרכים, הרצאות ודרכים נוספות בהן ניתן יהיה ללמוד ולפעול למען כדור הארץ ולמען בעלי החיים.

 

בימים אלו החווה צועדת את צעדיה הראשונים, וכולנו יכולים לעזור לה לעמוד על רגליה באמצעות תרומות דרך האתר אינדיגוגו, ובמסיבת ההתרמה שתתקיים ב26.8 במסעדת ננוצ'קה בתל אביב. פרטים נוספים ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של האירוע.

 

צפו בפרק האחרון של מעושרות מאמש, שהוקדש כולו לכלבים

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.