שני פצועים קשה בנפילת פצמ"ר ליד מעבר ארז

 
עודכן 13:34 24/08/2014

עוד יום קשה בעורף: צוותי רפואה הוזעקו למועצה האזורית שער הנגב וטיפלו בכמה נפגעים, בהם שניים באורח קשה ואחד באורח בינוני. הם פונו לבית החולים ברזילי והמעבר נסגר. אזעקות הופעלו מאז הבוקר שוב ושוב ביישובי עוטף עזה וגם באשדוד, שדרות וגזרת באר שבע. רקטה ששוגרה לעבר גוש דן התפוצצה בשטח פתוח מבלי שנשמעה אזעקה

 
 
 
 
 

הירי הבלתי פוסק מרצועת עזה ממשיך לגבות קורבנות בעורף. לפחות שלושה בני אדם נפצעו בצהריים (ראשון) כתוצאה מנפילת פצמ"ר סמוך למעבר ארז, במועצה האזורית שער הנגב. צוותי רפואה שהוזעקו לזירת האירוע העניקו טיפול לשני פצועים באורח קשה, שפונו לבית החולים ברזילי שבאשקלון, ולפצוע אחד באורח בינוני.

 

 
נפילה של רקטה במועצה האזורית אשכול, היום
נפילה של רקטה במועצה האזורית אשכול, היום צילום : חטיבת דובר המשטרה
 

בעקבות פגיעת הפצמ"ר במעבר, הודיע משרד הביטחון על סגירתו עד להודעה חדשה. בהודעה מהמשרד נמסר כי "לפני שעה קלה נורו מספר פצצות מרגמה לעבר המעבר, באופן מכוון ומתמשך. כתוצאה מירי זה נפצעו ישראלים שהגיעו לסייע בפעילות ההומניטארית. בעקבות הירי הוחלט על ידי ראש רשות המעברים במשרד הביטחון, כמיל אבו רוקון, ומתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, לסגור את מעבר ארז לתנועה, למעט פעילות נקודתית להצלת חיים".

 

מאז שעות הבוקר, בדומה לכל הימים האחרונים, נתונים תושבי הדרום למטחי ירי ללא הפסקה. עשרות רקטות ופצצות מרגמה שוגרו מרצועת עזה, רובן ליישובים הסמוכים לגדר. גם אשדוד חווה יום קשה עם שורה של אזעקות שנשמעו בעיר לפני הצהריים.

 

בתוך כך, נמשכים גם "טפטופי" הירי לעבר המרכז. באזור השעה 12:00 נשמעו הדי נפץ חזקים בכל גוש דן. בצה"ל אישרו מיד לאחר מכן כי רקטה התפוצצה בשטח פתוח מצפון לגוש דן. לפני כן לא הופעלה אזעקה, משום שהמערכות זיהו כי הרקטה לא כוונה לעבר שטח מיושב.

 

 
נסגר עד להודעה חדשה. מעבר ארז
נסגר עד להודעה חדשה. מעבר ארז צילום : רויטרס
 

אזעקות בלתי פוסקות בדרום

מאז שעות הבוקר נרשמו כמה נפילות ביישובי עוטף עזה, בין היתר במועצה האזורית אשכול. באחד היישובים נפצע אדם באורח קל כתוצאה מפגיעה ישירה של רקטה. בנוסף, נזק רב נגרם לרכוש.

 

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר הבוקר בנוגע להמשך הלחימה כי "אם ראשי חמאס חושב שיתיש אותנו - הוא טועה. יש לנו סבלנות והמבצע יסתיים רק כשיהיה שקט בדרום הארץ. עד אז נמשיך את הכתישה של החמאס, בשלב זה מהאוויר. אנחנו נמצאים בעיצומה של מערכה מורכבת שמצריכה יושר והגינות בבואנו להציג תמונה של המערכה שאינה מייצרת פתרונות קסם".

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר כי ישנה היערכות לתסריט שבו הלחימה תימשך גם לתוך שנת הלימודים שנפתח בעוד כשבוע. "נעשה הכל כדי לעזור לכם לעבור את הימים הקשים הללו", הוא פנה אל תושבי הדרום.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.