העליון דחה את תחילת ריצוי עונשו של אולמרט

 
עודכן 15:32 29/07/2014

בשל דיונים שעתידים להתקיים בעניינם במהלך חודש ספטמבר, דחה נשיא בית המשפט העליון את מועד תחילת מאסרם של שורת מורשעים בפרשת הולילנד, בהם ראש הממשלה לשעבר שהיה אמור להתחיל לרצות עונשו ב-1 בספטמבר

 
 
 
 
 

בית המשפט העליון החליט היום (שלישי) לעכב את ביצוע עונשם של שורת מורשעים בפרשת הולילנד, בהם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שנידון לשש שנות מאסר בפועל.

 

נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, קיבל היום את בקשתם של אולמרט, דני דנקנר, הלל צ'רני, אביגדור קלנר, מאיר רבין, אורי שטרית ואליעזר שמחיוף. גרוניס החליט לעכב את ביצוע עונשם של המורשעים עד לדיון בעניינם בחודש ספטמבר, בו יבקשו מבית המשפט העליון לעכב את תחילת ריצוי עונשם עד למתן הכרעה בערעור שהגישו לבית המשפט העליון על הרשעתם בפרשה.

 

 

בחודש מאי האחרון מסר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, את החלטו על עונשם של המורשעים בפרשת השחיתות בירושלים. על אולמרט נגזרו שש שנות מאסר בפועל וקנס כספי בסך מיליון שקלים. "מקבלי השוחד מעוררים יחס של תיעוב וממאיסים את מוסדות המדינה על הציבור. נוטל השוחד הנו בבחינת בוגד", אמר עליו השופט רוזן.

 

במקביל גזר רוזן 3.5 שנות מאסר וקנס של שני מיליון שקלים על יזם הולילנד, הלל צ'רני, שהורשע במתן השוחד; 3 שנות מאסר וקנס של שני מיליון שקלים על איש העסקים קלנר; רבין שהורשע בתיווך במתן השוחד נידון לחמש שנות מאסר וקנס של מיליון שקל; מהנדס העיר ירושלים לשעבר שטרית נידון לשבע שנות מאסר ונדרש לשלם קנס של 1.5 מיליון שקל; יו"ר בנק הפועלים לשעבר דנקנר נידון לשלוש שנות מאסר ונדרש לשלם קנס של חצי מיליון שקלים; ואילו שמחיוף, לשעבר סגן ראש העיר ירושלים, נשלח ל-3.5 שנות מאסר ונקנס ב-300 אלף שקלים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.