שרי הקבינט אישרו: הפסקת האש תוארך עד חצות

 
עודכן 18:57 26/07/2014

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני ערכו סבב טלפוני ואישרו את הארכת הפסקת האש ההומניטרית בארבע שעות. גם במהלך שעות אלה יוכלו חיילי צה"ל להמשיך ולפעול לנטרול המנהרות. הקבינט צפוי להתכנס ב-21:30 ולדון בהמשך הלחימה. מוקדם יותר פורסם כי הועלתה בקשה מהפסגה שהתקיימה בפריז להאריך את נצירת האש ב-12 שעות נוספות

 
 
 
 
 

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני אישרו הארכה של ארבע שעות בהפסקת האש ההומניטרית. השרים ערכו סבב טלפוני בו אישרו כי נצירת האש בין ישראל לחמאס תימשך עד חצות. גם במהלך שעות אלה יוכלו כוחות צה"ל להמשיך ולפעול לנטרול המנהרות. הקבינט צפוי להתכנס ב-21:30 בבסיס הקרייה בתל אביב כדי לדון בהמשך הלחימה ברצועה.

 

 

 
הקבינט אישר את הארכת הפסקת האש. נתניהו
הקבינט אישר את הארכת הפסקת האש. נתניהו צילום : חדשות10
 

בשעות הצהריים הועלתה קריאה להארכת הפסקת האש ההומניטרית בתום פסגת חירום הבין-לאומית שהתכנסה בפריז בניסיון לקדם את הלחימה בין ישראל לחמאס. בהצהרה שהקריא בסוף הכנס שר החוץ הצרפתי, לוראן פאביוס, נקראו שני הצדדים "להאריך את הפסקת האש שמתקיימת כרגע".

יש לציין כי מוקדם יותר בסוף השבוע דחה הקבינט המדיני-ביטחוני, בתום ישיבה שארכה שעות ארוכות, הצעה להפסקת אש בת שבוע. בישראל ובסביבתו של שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, ביקשו להבהיר כי לא מדובר היה בהצעה רשמית שהונחה על השולחן. אף על פי כן, שני הצדדים החליטו אמש בכל זאת להיענות לבקשת האו"ם והכריזו על הפסקת אש בת 12 שעות. הפסקה, שנכנסה לתוקפה הבוקר ב-08:00 ואמורה להימשך עד 20:00.


מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, הודיע כי לאורך כל פרק הזמן שבו תחול הפסקת האש יפסיקו כוחות צה"ל את הלחימה בשטח הרצועה, אך במקביל ימשיכו בפעילות לנטרול מנהרות הטרור.


בתוך כך, בצה"ל קראו לתושבי רצועת עזה שנדרשו להתפנות מבתיהם כדי להימנע מפגיעה בהם במהלך הפעילות, שלא לשוב אליהם למרות נצירת האש. כמו כן, בהודעה הודגש כי "כל ניסיון לנצל הפוגה זו לפגיעה בכוחות צה"ל ובתושבי מדינת ישראל יענה בתגובה חמורה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.