דיווח: צבא מצרים חיסל מחבל מתאבד שהיה בדרכו לכרם שלום

 
עודכן 15:27 24/07/2014

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ציטטה היום גורמי צבא מצריים שסיפרו כי הרגו מחבל מתאבד שנשא על עצמו חגורת נפץ והיה בדרכו לחצות את הגבול בדרך לבסיס כרם שלום. בנוסף, דיווחה הסוכנות על השמדת מכונית עמוסה בטילי גראד ומשגרים על ידי צבא מצרים

 
 
 
 
 

צבא מצרים סיכל היום (חמישי) פיגוע שמטרתו הייתה פגיעה בחיילי צה"ל, והרג מחבל מתאבד שהיה בדרכו לבצע פעולה חבלנית בסדר גודל גדול ליד בסיס כרם שלום, כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", שציטטה מקורות בצבא מצרים.

 

על פי המקורות הצבאיים שצוטטו, המחבל המתאבד שנהרג, נשא על גופו חגורת נפץ וניסה להסתנן דרך הגבול הישראלי דרומית לרפיח ברכו לכרם שלום. כוחות משמר הגבול המצריים היו אלה שהרגו את המחבל.

 

בנוסף לסיכול האירוע עליו דווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית, דיווחה "מען" כי הצבא המצרי השמיד מכונית עמוסה בטילי גראד ומשגרים שיועדו גם הם לפעילות נגד ישראל.

 

 
גבול מצרים. שוטרי משמר הגבול המצרי הרגו את המחבל
גבול מצרים. שוטרי משמר הגבול המצרי הרגו את המחבל צילום : רויטרס
 

מצרים, תחת שלטונו של הנשיא החדש, עבד אל-פתח א-סיסי, מבצעת ניסיונות להילחם בגורמי הטרור אשר יישובים בסיני ולא הסתירה גם את סלידתה מארגוני חמאס וג'יהאד אסלאמי.

 

לפני כחודשיים, בסוף חודש מאי, חוסל מנהיג ארגון הג'יהאד העולמי "אנסאר בית אל מקדס" הפועל בסיני, שאדי אל-מניעי. מנהיג הארגון, המזוהה עם ארגון אל-קאעדה, חוסל בידי חמושים בחצי האי לאחר מספר ניסיונות פיגועים שביצע ארגונו.

 

למרות זאת, הגזרה הדרומית ממשיכה להוות איום על תושבי הדרום ובייחוד על תושבי העיר אילת. לפני כעשרה ימים נחתו שתי רקטות בסמוך לבית מלון בעיר הדרומית וגרמו לנזק לרכב ולפציעת אישה מרסיסים בפניה ומספר אחרים כתוצאה מחרדה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.