מח"ט 401: "אנחנו יודעים כשמישהו הולך במנהרות למטה"

 
עודכן 16:56 23/07/2014

על רקע הפעילות הרחבה ברצועה והלחימה העזה, דיבר מפקד חטיבה 401 של השריון על מצב הלחימה והפעילות של הימים האחרונים. "הרבה מאוד מודיעין מתקבל בזמן אמת ובזכותו אנחנו הורגים מחבלים רבים", אמר אלוף-משנה צור

 
 
 
 
 

מפקד חטיבה 401 של השריון, העושה שימוש בטנק המרכבה סימן 4 ומעורבת בפעילות הצבאית ברצועת עזה, אלוף-משנה סער צור, התייחס למצב הלחימה מבחינת המבצע, ספציפית בחטיבה עצמה וההרגשה האישית שלו על רקע הימים האחרונים.

 

(6:32 דקות)

 

 

"אנחנו משמידים את האויב ואת התשתיות של האויב, מצאנו מנהרות התקפיות לכיוון ישראל וחיסלנו הרבה מאוד מחבלים", סיפר צור. "אנחנו אף פעם לא נחים, משיגים עמדות קדמיות ובכל פעם אנחנו נכנסים קצת יותר עמוק ומשיגים הישגים נוספים", הוא ציין.

 

באשר למצב החטיבה ברצועת עזה אמר מפקד החטיבה כי "עכשיו פועלים במרחב ג׳בליה וגם פה מבצעים תקיפה משמעותית במחבלים ובתשתיות, פירי מנהרות ופעילות לשם איתור המנהרות עצמם".

 

לגבי הסיוע שהחטיבה מקבלת ושיתוף הפעולה עם זרועות הצבא האחרות הוא אמר שאינו יכול לבקש יותר. "יש לי הכול, חיל אוויר, חיל ים, ארטילריה, כוחות מיוחדים, חיל רגלים, שריון והנדסה. אני מאוד עצמאי וכל מה שאני צריך נמצא אצלי", אמר והדגיש כי "הכוחות יכולים להגיע לכול".

 

 
צור: "אנחנו משמידים את האויב ואת התשתיות של האויב"
צור: "אנחנו משמידים את האויב ואת התשתיות של האויב" צילום : חדשות 10
 

מפקד החטיבה התייחס גם למערכת המיגון מעיל רוח ואמר כי "מעיל רוח הוא מציל חיים, מאוד איכותי וכל מה שנורה נעצר. המערכת מוכיחה את עצמה והיא מערכת התקפית המאפשרת לרוץ קדימה ולהסתער בלי חשש לטנק".

 

לבסוף דיבר צור על המודיעין שמשמש אותו בפעילות החטיבה ואמר כי "המודיעין קיים כתשתית. הרבה מאוד מודיעין תוך כדי והרבה מאוד בזמן אמת. הרבה מהמחבלים שאנחנו הורגים זה בזכות המודיעין הזה". המפקד הוסיף כי הודות למודיעין "יודעים כשמישהו הולך שם למטה בתוך פירי המנהרות ואמצעי לחימה ומלכודות מתגלים כל הזמן".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.