המשטרה הצבאית עצרה שלושה חיילים ואזרח בחשד להפצת שמועות בוואטסאפ

 
עודכן 08:41 23/07/2014

שלושת החיילים, מאכ"א, מהרבנות הצבאית ומחיל הרפואה, חשודים כי פרסמו רשימת שמות של הרוגים ותמונות של הרבנות הצבאית המכינה את הקברים עבורם. מפקדו של סמל אורון שאול: "קיבלנו גם אנחנו רשימה כזו, כולל שמות לא נכונים"

 
 
 
 
 

במקביל ללחימה בחזית בעזה ולהתגוננות בעורף, מתנהלת מערכה בקנה מידה קטן יותר גם נגד גורם נוסף שעלה לכותרות, בעיקר בימים האחרונים - הפצת השמועות השגויות ברשתות החברתיות ובתוכנות מסרים כגון "וואטסאפ". הבוקר (רביעי) עצרה המשטרה הצבאית החוקרת שלושה חיילים ואזרח, בחשד להפצת רשימת שמות של הרוגים.

 

 

שלושת החיילים מגיעים ממקומות שונים בצה"ל - אחד מאגף כוח אדם, אחד מהרבנות הצבאית, ואחד מחיל הרפואה הצבאית. הם חשודים כי הוציאו החוצה את השמות של הרוגי הנגמ"ש, והפיצו אותם בקבוצות וואטסאפ שונות, לצד תמונות של הרבנות הצבאית מכינה ארונות קבורה לחללים.בצה"ל מתייחסים לתופעה כאל רעה חולה, והחליטו להילחם גם בזה.

 

"בימים האחרונים", מעיד ד"ר טל פבל, מומחה לאינטרנט ולטכנולוגיית המידע במזרח התיכון ובעולם האסלאמי, "אנחנו רואים גל של אנשים שמחליטים להתנתק מרשתות חברתיות - מוואטסאפ בגלל השמועות, ומפייסבוק בגלל השיחה המתלהם. אנשים לא רוצים לקחת חלק בזה. וצריך לעצור את הסיפור הזה גם ברמה יותר גבוהה: בלי להזכיר שמות, ביום ראשון בו התרוצצו השמועות הללו היה פרשן באחד מאמצעי התקשורת האינטרנטיים שאמר ש'צריך לנשוך שפתיים' עוד לפני שהדברים הותרו לפרסום. יש לך מידע? אל תרמוז".

 

דניאל רותם, לשעבר מפקדו של סמל אורון שאול שגורלו אינו ידוע, סיפר בתוכנית "אורלי וגיא": "גם אני קיבלתי רשימת שמות כזו, זה עבר דרך הקבוצה שלי בפייסבוק. השם של אורון היה שם, אבל היו שם גם שמות לא נכונים".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.