עשיתן שחי? הכוכבות שלא מגלחות

 
עודכן 08:31 22/07/2014

מסופיה לורן ב 1950 לג'וליה רוברטס בשנות ה-90 ועד למדונה של ימינו- קבלו את המפורסמות שמתגאות בבית שחי שעיר כחלק מאמירה חברתית

 
 
 
 
 

בשנת 2007, הצלם הלונדוני בן הופר התחיל פרויקט צילום, שהנושא שלו הוא להגדיר מחדש את מושג היופי של החברה. אין ספק שמדובר באתגר לא קל. לאחרונה שחרר אותו צלם, אוסף נדיר של תמונות, החושף דוגמניות, שחקניות, מעצבות וזמרות המשקפות את היופי הטבעי שלהן ומראות לראווה, מבלי לחוות שמץ של בושה, בית שחי לא מגולח.  כדי לשים את התמונות בפרספקטיבה, אנחנו לוקחים מבט לאחור על ההיסטוריה של נשים שבטוחות שבית שחי לא מגולח, זה שיא הנשיות.

 
צילום : צילום מסך -
 

1920

גלויה זו שצולמה בשנת 1920, הייתה אמורה להיות פרובקטיבית, אבל עם שחרורו של סכין הגילוח הראשון, ששווק לנשים כשיטה הבטוחה והסניטרית לקבלת בית שחי נעים וחלק, מראה נטול שיער הפך מיד לנורמה באמריקה.

 
צילום : צילום מסך -
 

1950

בחלקים שונים של אירופה, שיער בבית השחי של הנשים לא נחשב כל כך למשהו מוזר. במשך שנים, סופיה לורן, השחקנית האיטלקיה והסקסית, חשפה ללא בושה בית שחי נטורל.

 
צילום : צילום מסך -
 

1970

בשנות ה 60 וה 70 המאוחרות, שיער בבית השחי הפך לאמירה פוליטית בארה"ב. הזמרת פטי סמית כדרך אגב הבזיקה על עטיפת התקליט שלה "פסחא" משנת 1978, בבית שחי לא מגולח.

 

 
צילום : צילום מסך -
 

1990

ג'וליה רוברטס, "האישה היפה" שכבשה את ליבו של ריצ'ארד גיר בסרט המפורסם, המשיכה את המסורת למרוד בסטנדרטים ההוליוודיים נטולי השיער בסוף הניינטיז וחשפה שיער בבית השחי, כאשר צעדה על השטיח האדום.

 
צילום : צילום מסך -
 

2014

המדונה גרמה למהומה לא קטנה, כאשר לפני כשלושה חודשים היא פרסמה סלפי שלה באינסטגרם. זו לא הפעם הראשונה שהסמל של תרבות הפופ, חשפה בית שחי שעיר. גם כנערה בסוף שנות השבעים, היא צולמה בתנוחה דומה.

 
צילום : צילום מסך -
 
 
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.