הותר לפרסום: 13 לוחמים מגולני נהרגו במספר תקריות בשג'אעיה

 
עודכן 18:24 20/07/2014

חטיבת גולני ספגה אבדות קשות במהלך הלחימה בשכונת שג'אעיה שבמזרח עזה. שבעה לוחמים נהרגו כשטיל נ"ט שנורה מאחד הבתים פגע בנגמ"ש בו הם נסעו. באירוע אחר שלושה לוחמים מגולני נהרגו ו-12 נוספים נפצעו כשטיל נ"ט נורה לעבר כוח שהתמקם בבית. באירוע שלישי נהרג חייל בחילופי אש עם מחבלים בסג'עייה. לוחם נוסף נהרג מירי צלפים ועוד אחד נהרג מירי כוחותינו. למעלה מ-50 לוחמים נפצעו במהלך הפעילות של החטיבה בשג'אעיה

 
 
 
 
 

אבדות קשות בעזה. 13 לוחמים מחטיבת גולני נהרגו במהלך הלילה והיום (ראשון) כשהשלב הקרקעי במסגרת המבצע "צוק איתן" נכנס ליומו השלישי. כל הלוחמים נהרגו בשכונת שג'אעיה שבחלקה המזרחי של העיר עזה. מאז החל השלב הקרקעי של המבצע "צוק איתן" נהרגו 18 חיילים. בנוסף נהרגו עוד שני אזרחים בימי המבצע.

 

שידור ישיר:

 

 

שבעה חיילים מהחטיבה נהרגו כשטיל נגד טנקים שנורה מאחד הבתים בשג'אעיה פגע בנגמ"ש הנמר בו הם נסעו. באירוע אחר שהתרחש בשכונת שג'אעיה גם כן נהרגו שלושה לוחמים, בהם שני קצינים, כשטיל נגד טנקים נורה לעבר כוח שפעל בשכונה. עוד 12 לוחמים שהיו במקום נפצעו והועברו לבתי חולים בארץ לקבלת טיפול רפואי.

 

באירוע שלישי, גם הוא בשג'אעיה, נהרג חייל גולני כשכוח של החטיבה נתקל במחבלים. הלוחם נהרג במהלך חילופי האש בהם נהרג גם מחבל. עוד שני לוחמים נהרגו, אחד מירי צלפים בשג'עאיה ואחר ככל הנראה מירי של כוחות צה"ל. באירוע אחר שהתרחש בשכונה הצפופה הושלך רימון על כוח ושמונה חיילים נפצעו.

 

אתמול נהרגו ארבעה חיילי צה"ל בתקריות בגבול הרצועה ועוד אזרח שנהרג מפגיעת רקטה באזור הפזורה הבדואית בנגב. סגן משנה בר רהב בן ה-21 מרמת ישי נהרג כשטיל נגד טנקים נורה על כלי הנדסי בו הוא נסע ברצועה.

 

 
סג"מ בר רהב וסמל בניה רובל שנהרגו אתמול
סג"מ בר רהב וסמל בניה רובל שנהרגו אתמול צילום : דובר צה"ל
 

סמל בניה רובל בן ה-20 מחולון נהרג בהיתקלות עם מחבלים ברצועה. מוקדם יותר ביום שבת נהרגו רב סרן אמוץ גרינברג בן 45 מהוד השרון, וסמל אדר ברסנו בן ה-20 מנהריה, כשטיל נגד טנקים נורה לעבר ג'יפ בו נסעו. חוליה של מחבלים שחדרה לשטח ישראל באמצעות מנהרה היא ששיגרה את הטיל.

 

ההערכה במערכת הביטחון הייתה כי חולית המחבלים לא התכוונה לבצע ירי על הג'יפ ופגעה בו רק כשהוא התקרב לאזור שלה. במערכת הביטחון מעריכים כי המחבלים תכננו לחטוף מספר אזרחים לתחומי הרצועה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.