ירי מסוריה ומלבנון לעבר הצפון; צה"ל השיב בירי טילים

 
עודכן 22:54 13/07/2014

התחממות מתרחשת בשעות האחרונות בשלוש גזרות: בנוסף לשיגורים הרבים מהדרום, ירי פצצת מרגמה בוצע מהגבול הסורי ושתי רקטות מלבנון נפלו בגליל המערבי. צה"ל השיב בירי טילים לעבר מקורות הירי בסוריה ובלבנון

 
 
 
 
 

ירי מצפון. פצצת מרגמה נורתה אמש (ראשון) לעבר צפונה של ישראל בסמוך לכפר הדרוזי מסעדה, מכיוון הגבול הסורי. פצצת המרגמה נחתה בשטח פתוח ולא גרמה לנזק או לנפגעים אולם בצה"ל נערכו לתגובה וענו בירי שלושה טילים לעבר מקורות הירי. בנוסף לכך, היום (שני) זוהו בשטחים פתוחים בגליל המערבי שתיים עד שלוש רקטות שהצבא מעריך כי נורו משטח לבנון. גם במקרה זה לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

 

מצה"ל נמסר: "לפני מספר שעות בוצע ירי תלול מסלול וככל הנראה מכוון לעבר הגבול בצפון רמת הגולן. אין נפגעים. צה"ל הגיב בירי ארטילרי מדויק לעבר עמדות צבאיות. זוהו פגיעות מדויקות. צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו."

 

(1:49 דקות)

 

 

מדובר באזור הנשלט על ידי צבא סוריה וזו הפעם השלישית בשבועיים האחרונים שמבוצע ירי מאותו המקום, כאשר ההערכה היא שצבא אסד נערך לפגיעה ביישוב אלרום.

 

בתוך כך, מאז השעה 20:00 בערב אמש מטחים רבים של עשרות רקטות נורו לעבר שטח ישראל, כחלק מהירי הנרחב ביותר שבוצע מתחום שטח רצועת עזה בששת ימי מבצע "צוק איתן".

 

אזעקות הופעלו בשפלה, ירושלים, יישובי עוטף עזה, אשקלון ואשדוד. חמאס לקח אחריות על הירי שחלקו יורט על ידי סוללות כיפת ברזל וחלקו נחת בשטחים פתוחים.

 

 
צה"ל ביצע מעל 75 תקיפות ברצועת עזה הערב
צה"ל ביצע מעל 75 תקיפות ברצועת עזה הערב צילום : רויטרס
 

אחד השיגורים של חמאס גרם לקריסה של עמודי וחוטי חשמל ברצועה והותיר כ-70 אלף מתושבי הרצועה ללא חשמל באזור דיר אל-בלח ומקומות סמוכים.

 

מאז החל שיגור מטחי הרקטות מצפונה ודרומה של רצועת עזה, החלו תוקפים מטוסי חיל האוויר של צה"ל את המשגרים ונרשמו מעל ל-75 תקיפות של מטוסי האוויר ופגיעות במטרות הירי.

 

בנוסף, צבא מצרים דיווח היום כי תפס רקטות בסיני באזור רפיח המצרית שיועדו לייצר ירי נוסף על הדרום מכיוון מצרים. על פי הדיווח המצרי הירי סוכל .

 

במהלך ששת ימי המבצע אף נרשמו שיגורי רקטות משטח לבנון לכיוון אזור הצפון על ידי ארגונים פרו-פלסטינים הרוצים לחזק את פלסטיני רצועת עזה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.