עו"ד רונאל פישר חשוד שהציע לאלון חסן לשחד אנשי משטרה בתמורה לסגירת תיקים נגדו

 
עודכן 13:07 06/07/2014

במסגרת הפרשה החדשה שנחשפה בחדשות10 ושפרטיה הותרו חלקית לפרסום, חסן גויס על ידי המחלקה לחקירות שוטרים ועשה תרגיל עוקץ לפישר - כאשר העביר לו מזוודה עם מזומנים תמורת שירותיו הלא-כשרים לכאורה. חשד גם כי פישר המקושר השתמש במידע סודי ורגיש בפרשות אחרות שהתנהלו לאחרונה ביחידת להב 433, והציע לנחקרים, עוד בטרם נעצרו, לסגור נגדם תיקים תמורת מיליוני שקלים

 
 
 
 
 

פרשת רונאל פישר, שמאיימת לטלטל את המשטרה, נחשפת: בית המשפט המחוזי בירושלים התיר הבוקר (ראשון) לפרסום חלק מפרטי הפרשה שעלתה לכותרות בימים האחרונים, בעקבות הפרסום בחדשות10 ביום חמישי - שהורד אז מהאוויר זמן קצר לאחר עלייתו, בעקבות צו איסור פרסום.

 

 
עו"ד רונאל פישר. ותיק, מוכר ומקושר
עו"ד רונאל פישר. ותיק, מוכר ומקושר צילום : ורדי כהנא
 

על פי הפרטים, שהותרו לפרסום לבקשת עורכי הדין תמיר גליק וטל ליבליך המייצגים את חדשות10 - עו"ד פישר נעצר בחשד שהציע לאלון חסן לסגור נגדו את התיק הפלילי בפרשת נמל אשדוד, תמורת 150 אלף דולר שיועברו לאנשי משטרה.

 

חסן טען בפני רשויות החוק כי עו"ד פישר פנה אליו, והציע לו להעביר לו את הסכום תמורת מחיקת חלק מהתיקים נגדו. הוא גויס על ידי המחלקה לחקירות שוטרים שהחלה לבדוק את הנושא ועשה תרגיל עוקץ לפישר כאשר העביר לו מזוודה עם מזומנים תמורת שירותיו הלא-כשרים לכאורה. שלשום פרסם חסן סטטוס בנושא בעמוד הפייסבוק שלו, והבטיח כי "אקבור את מי שחפר לי את הקבר".

 

עו"ד פישר שוהה במעצר, ומחר צפוי בית המשפט להאריך שוב את מעצרו. הוא טען כי אינו פושע ואינו נותן שוחד לאנשים: "אני לא עושה דברים כאלה ולא יהיו דברים כאלה", אמר.

 

גם דמות בכירה בארגון נשות השוטרים נעצרה

עו"ד פישר מקורב מאוד לקציני משטרה בכירים והוא חשוד גם כי עידכן את חסן על כך שהוא צפוי להיעצר בפרשה, ומסר לו פרטים מוכמנים מתוך החקירה הסמויה והרגישה המתנהלת נגדו. המחלקה לחקירות שוטרים בודקת גם חשד לפיו עורך הדין המקושר השתמש במידע סודי ורגיש בפרשות אחרות שהתנהלו לאחרונה ביחידת להב 433, והציע לנחקרים, עוד בטרם נעצרו, לסגור נגדם תיקים תמורת מיליוני שקלים.

 

בנוסף נעצרה גם דמות בכירה בארגון נשות השוטרים, שעל פי החשדות היתה מעורבת אף היא בפרשה. היא שוחררה בסוף השבוע למעצר בית.

 

 
השר אהרונוביץ'. אמר למקורביו כי "יהיה צורך במסקנות אישיות"
השר אהרונוביץ'. אמר למקורביו כי "יהיה צורך במסקנות אישיות" צילום : חדשות10
 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, התייחס שלשום בצהריים לפרשה החמורה. "אני נראה לך מטולטל?" שאל את אחד הכתבים שביקשו ממנו לדבר על הנושא. "תראו, יש צו איסור פרסום. אנחנו, להבדיל מהרבה אחרים, מכבדים גם את החוק וגם את הצו. אני לא אתייחס לזה ואני רק אומר שיש לי ניסיון גדול מאוד בתחום. אני ממליץ לכולם בלי יוצא מן הכלל לא להתרגש מהכותרות, אלא לחכות לממצאים - ויהיו פערים גדולים להערכתי בין הכותרות לממצאים". במשטרה טענו כי מטרת הפרסומים השונים היא "לפגוע במשטרה ובעומד בראשה".

 

עם זאת, השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', התייחס לעניין בחומרה. בשיחות אישיות אמר השר כי "לא יהיה מנוס מהסקת מסקנות על ידי בכירים ביותר בארגון, ולא מעט מעורבים יצטרכו להסיק מסקנות אישיות".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.