המתח בדרום: רקטה פגעה בבית בשדרות, צה"ל תקף בעזה בלילה

 
עודכן 08:53 03/07/2014

לאחר ששלוש רקטות התפוצצו בתוך העיר שדרות במהלך הלילה, רקטה נוספת פגעה בבית בעיר בשעות הבוקר. הרקטה לא התפוצצה ולא היו נפגעים. חיל האוויר תקף במהלך הלילה 15 יעדים של חמאס ברחבי הרצועה. מאז שעות הלילה נורו שמונה רקטות לעבר יישובי עוטף עזה

 
 
 
 
 

טפטוף הרקטות מעזה לא נפסק. רקטה שנורתה הבוקר (חמישי) מכיוון רצועת עזה אל עבר ישראל פגעה בבית בעיר שדרות. הרקטה לא התפוצצה וגרמה נזק לאחד מקירות הבית, אך למרבה המזל לא היו נפגעים.

 

הרקטה הזו הצטרפה לשבע רקטות נוספות שנורו במהלך הלילה והבוקר מכיוון הרצועה אל עבר יישובי עוטף עזה. שלוש רקטות שנורו במהלך הלילה פגעו גם הן בעיר שדרות. שתיים מהן פגעו במבנים ושלישית פגעה בקו מתח גבוה וגרמה להפסקת חשמל.

 

 
רכב שניזוק מפגיעת רקטה בלילה.
רכב שניזוק מפגיעת רקטה בלילה. צילום : אלמוג בוקר
 

נזק נגרם למספר כלי רכב וכמה תושבים לקו בחרדה ופונו לטיפול בבית החולים ברזילי שבאשקלון הסמוכה. בתגובה לירי שפגע בשדרות תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות ברחבי רצועת עזה.

 

בשעות הבוקר נורו ארבע רקטות מכיוון הרצועה. שתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ושתיים נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. טרם התפוצצו הרקטות נשמעה ברחבי המועצה אזעקת צבע אדום.

 

בהודעת דובר צה"ל נאמר כי חיל האוויר תקף 15 מטרות של חמאס ברחבי הרצועה. בין השאר הותקפו משגרים, מתחמי אימונים ומחסנים לאחסון אמצעי לחימה. עוד נאמר בהודעת דובר צה"ל כי ישראל ממשיכה לראות בחמאס כאחראי לכל ירי רקטות שמבוצע לעבר שטחיה.

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי 18 בני אדם נפגעו במהלך התקיפות שהתרחשו הלילה. עוד דיווחה סוכנות הידיעות כי בין היעדים שהותקפו במהלך הלילה היו מתקנים של הזרוע הצבאית של חמאס במרכז ובצפון הרצועה. כמו כן דיווחו הפלסטינים נזק רב שנגרם לרכוש.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.