הערב: סדרת הכתבות "היורדים החדשים" מקבלת את פרס התקשורת של ארגון "בני ברית"

 
עודכן 19:02 29/06/2014

סדרת הכתבות של מתן חודורוב, שהחלה בספטמבר 2013, תיעדה את חייהם של הישראלים שבחרו לעזוב את הארץ ולהגר לחו"ל מסיבות כלכליות

 
 
 
 
 

סדרת הכתבות "היורדים החדשים", ששודרה בספטמבר האחרון במהדורה המרכזית של חדשות10, תקבל הערב את פרס התקשורת השנתי של הארגון היהודי-העולמי "בני ברית".

 

לפרק הראשון בסדרה שעוררה סערה | למדור המיוחד בנענע10

 

 

פרויקט "היורדים החדשים", שהוליד שיח ציבורי סוער במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות, פתח בספטמבר האחרון את פרק המגזין החדש במהדורה המרכזית של "חדשות 10", ובעקבותיו משודרות בה מדי שבוע סדרות כתבות מתחלפות העוסקות בכלכלה ובחברה הישראלית.

 

הפרויקט נולד בעקבות התופעה החברתית המטרידה של הגירת צעירים ישראלים לאירופה ולארה"ב, על רקע יוקר המחיה המכביד ומחירי הדירות המאמירים. לאורך ארבע כתבות, תיעדה הסדרה כוחות איכותיים ויצרניים בחברה הישראלית שבחרו, בנסיבות כלכליות ובניגוד לנטייתם הטבעית, להתגורר הרחק מן הארץ באופן זמני או לצמיתות. בסדרה נחשף מכלול ההיבטים של הגירת הצעירים - כמו תנאי המחייה, חיי הקהילה המורכבים בחו"ל, השינוי שחל ביחסים המתוחים בין היורדים לחברה הישראלית והכשלים המרובים בטיפול הממשלתי בתושבים חוזרים המנסים להשתלב מחדש בארץ.

 

מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז: "אני מברך את מתן ואת כל שותפיו להכנת סדרת הכתבות על הזכייה בפרס, שנותן תוקף נוסף לאיכות העבודה העיתונאית והדוקומנטרית בסדרה. זה היה הפרק הראשון בסדרות הכתבות והפינות שמרכיבות את חלקה המגזיני החדש של המהדורה המרכזית בחדשות 10". את סדרת הכתבות ערכה דנה שבתאי, צילם דודי לזר ותחקרה נעה עמיאל. על הצילומים בניו ג'רזי הופקד גיל תמרי ועל עריכת הווידאו עמית גרינר.

 

מתן חודורוב: "אני מודה לארגון 'בני ברית' על הבחירה ב'יורדים החדשים' כזוכה בפרס היוקרתי, ורואה בה כבוד מקצועי גדול. החלטת השופטים מלמדת שתופעת ההגירה הכלכלית מישראל מטרידה גם גורמים מובילים בעולם היהודי, וממחישה שוב את הצורך בנקיטת פעולות רציניות יותר להתמודדות עם יוקר המחיה הגואה בישראל".

 

אנשי הארגון, שמאגד כחצי מיליון יהודים ב-60 מדינות בעולם, החליטו להעניק לסדרה את הפרס על רקע התהודה הרחבה שעוררה בתקשורת הבינלאומית וברשתות החברתיות. באותות נוספים של "בני ברית" זוכים השנה העיתונאים דוד הורביץ, מייסד העיתון האינטרנטי The Times of Israel, ג'ודי מלץ מעיתון "הארץ", וכן המוסיקאית נורית הירש.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.