סער קבע: מרכולים לא יפעלו בשבת בתל אביב

 
עודכן 14:55 29/06/2014

שר הפנים גדעון סער פסל סעיפים בחוק העזר של עיריית תל אביב-יפו שהיו אמורים לעגן בחוק את פתיחת המרכולים בסוף השבוע. סער אישר סעיפים הנוגעים לפעילות מתחמים מסחריים בנמל ת"א, נמל יפו ומתחם התחנה. "חוק זה פוגע בצורה לא מידתית בערך השבת כיון המנוחה הכללי במדינת ישראל וחורג מן הכלל בדבר איסור מסחר בשבת בצורה בלתי סבירה", כתב סער

 
 
 
 
 

סער נגד המרכולים הפתוחים בשבת בתל אביב. שר הפנים גדעון סער פסל היום (ראשון) סעיפים בחוק העזר של עיריית תל אביב-יפו והכריע כי מרכולים שאינם באחד מארבעה מתחמים מוגדרים לא יוכלו לפעול בשבת.

 

שר הפנים פסל ניסיון של העירייה לעגן בחוק את פתיחת המרכולים בשבת, זאת לאחר שבית המשפט העליון קבע כי הפעלת המרכולים היא בניגוד לחוק. העירייה ביקשה למנוע את המצב בו העסקים פועלים בניגוד לחוק ולעגן את פעילותם בחוק עזר, אך כעת סער פסל את המהלך.

 

 
סניף am:pm בתל אביב. רק ארבעה מתחמים יורשו להיות פתוחים
סניף am:pm בתל אביב. רק ארבעה מתחמים יורשו להיות פתוחים צילום : דוד פרץ, יח"צ
 

הוא אישר סעיפים בחוק העזר בנוגע לפעילות המתחמים המסחריים בנמל תל אביב, נמל יפו ומתחם התחנה - בנווה צדק וחנויות הנוחות הצמודות לתחנות הדלק בשבת.

 

"חוק זה פגע בצורה לא מידתית בערך השבת כיום המנוחה הכללי במדינת ישראל וחורג מן הכלל בדבר איסור מסחר בשבת בצורה בלתי סבירה", נאמר בהחלטת השר גדעון סער. "השמירה על צביון השבת אינה עניין דתי בלבד, אלא לא פחות מכך עניין תרבותי, לאומי וחברתי חשוב במעלה", עוד נאמר.

 

מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית" וחבר מועצת העיר תל אביב, מיקי גיצין, תקף את החלטתו של סער ומסר בתגובה: "חבל שהשר גדעון סער מתעלם מההחלטה הברורה והמדודה שהתקבלה במועצת העיר ת"א ותאמה את רוח קביעתו של בית המשפט. השר סער בחר ליצור קרע מיותר בעיר ת"א-יפו ולעורר סערה במקום בו כבר נוצרה הבנה וקבלה שתאמה את אופיה של העיר".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.