המדינה ה-33: מה מחפשים יותר מ-10,000 ישראלים במונדיאל?

 
עודכן 10:49 23/06/2014

מבין כל המדינות שלא העפילו למונדיאל, ישראל מדורגת ראשונה ברכישת הכרטיסים - ולמעשה, אפשר למצוא יותר ישראלים בברזיל מאשר אוהדים של כמה מהקבוצות המשתתפות. כך זה נראה בשטח, ומה קרה לכתב יורוספורט המצרי שהכין כתבה על התופעה?

 
 
 
 
 

(3:47 דקות)

ישראל נכשלה בקמפיין מוקדמות הגביע העולמי האחרון, כמו שקרה לה בכל קמפיין דומה מאז מונדיאל 1974. אבל כל זה לא מנע מיותר מ-10,000 ישראלים לצאת למדינה הגדולה בדרום אמריקה, ולעורר גם את סקרנותה של התקשורת העולמית. בין המדינות שלא משתתפות, ישראל היא המדינה שאזרחיה רכשו הכי הרבה כרטיסים.

 

אחד העיתונאים שהתייחסו לנושא בכתבה מיוחדת הוא רדה מאהר, שליח יורוספורט לברזיל - ממוצא מצרי. "איבדתי מעל 20 עוקבים בטוויטר מאז פרסום הכתבה הזו", הוא מספר לצינור לילה, "בין אם הם טיפוסים פשיסטים או מיליטנטים אסלאמיסטים".

 

הישראלים נמצאים בברזיל בכל מקום, כולל שלטים בעד החזרת הנערים החטופים הביתהובחלק מהמקרים נוהגים על פי העיקרון הישראלי כל כך של "יהיה בסדר" - אם מדובר על לינה מאולתרת בתחנות רכבת, או על הגעה למשחקי הגביע העולמי בלי כרטיס. "לבן שלי היה בר מצווה ועשינו טיול לפה. זה חלום בשביל שנינו להגיע למונדיאל, כיף לא נורמלי", מספר אחד מהם, "נעשה את המאמץ לקנות כרטיסים". ואז הם הולכים ומסתובבים בחולצות של נבחרת צ'ילה ליד האוהדים, בניסיון להשיג את הכרטיסים המיוחלים.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.