"שובו אחים": עשרות מנהרות תת קרקעיות נחשפו ביהודה ושומרון

 
עודכן 18:02 22/06/2014

לוחמי יחידת "יהל"ם" חשפו בימים האחרונים עשרות מנהרות שהוסתרו מתחת לבתים באזור חברון והגדה. בנוסף מצאו כוחות הביטחון עשרות אמצעי לחימה ומעבדות חבלה לייצור מטענים ורימונים. חיילים שהיו מצויים במהלך קורסי הכשרה - נשלחו לסייע במבצע

 
 
 
 
 

כוחות צה"ל ממשיכים בחיפושים אחר הנערים החטופים, ובמסגרתם הם חשפו עשרות מנהרות תת-קרקעיות ביהודה ושומרון. לוחמי יחידת ההנדסה "יהל"ם" מצאו בימים האחרונים את המנהרות, שהוסתרו מאחורי מכונות כביסה ורהיטים מתחת לבתים באזור, בייחוד בחברון.

 

בנוסף חשפו הכוחות בבתים מעבדות חבלה שבהן יוצרו עשרות רימונים ומטענים. קצין בכיר בחיל ההנדסה מסר כי בחיל לא ידעו על קיומן של המנהרות לפני שנמצאו.

 

 

חיילים רבים עוסקים בחיפושים אחר אותן מנהרות, וגורם צבאי מסר שבכדי לתגבר את כוחות הביטחון בשטח, צורפו לפעילות המבצעית חיילים שנמצאים בהכשרה מתקדמת. על פי אותו גורם, היחידות מתמקדות בבתים על פי ידיעות מודיעיניות ומחפשות אחר כל דבר שיכול להיות חשוד - החל מפריטי לבוש ועד למבנים.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לפעולות של צה"ל במסגרת עשרת הימים של מבצע "שובו אחים", ואמר כי לישראל אין כל כוונה לפגוע באוכלוסייה הפלסטינית האזרחית. "אין לנו כוונה לפגוע בזדון באף אחד, אבל כוחותינו נוהגים בדרך הדרושה בהגנה עצמית. יש קורבנות ויש נפגעים בצד הפלסטיני כתוצאה מהפעולות שלנו", טען נתניהו.

 

"יש לנו הוכחות חד משמעיות שמדובר בחמאס, אנו מעבירים את המידע הזה למדינות העולם ובקרוב המידע הזה יהיה נחלת הציבור", הוא הוסיף. גם השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ התייחס לדבריו של אבו מאזן ואמר כי הם אמנם בכיוון הנכון, אבל מבחנו העיקרי הוא בהפסקת ההסתה נגד ישראל.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.