25 מבוקשים נעצרו הלילה; הפלסטינים: בן 13 נהרג מאש צה"ל

 
עודכן 07:12 20/06/2014

כוחות צה"ל המשיכו גם הלילה בפעילות הנרחבת ביהודה ושומרון כשבשטח מורגשת עלייה באלימות מצד הפלסטינים. חייל צה"ל נפצע קל מאבנים בקלנדיה, בעוד הפלסטינים מדווחים על מותו של נער בעיירה דורא שבמחוז חברון. חמאס: נהרס ביתו בכיר בארגון מצפון לרמאללה. כוננות במערכת הביטחון לקראת תפילות יום השישי

 
 
 
 
 

על רקע כניסתו של מבצע "שובו אחים" ליומו השמיני, עולה המתיחות בשטח: כוחות צה"ל עצרו במהלך הלילה (שישי) 25 מבוקשים ברחבי הגדה ופשטו על יעדים שונים, בהם בדהיישה, קלנדיה, רמאללה וחברון. בקלנדיה נתקלו החיילים בהתנגדות ואחד הלוחמים נפצע באורח קל מפגיעת אבנים וטופל במקום. במקביל דיווחו הפלסטינים על מותו של נער בן 13 מאש צה"ל באזור חברון.

 

 

על פי הדיווחים בתקשורת הפלסטינית, בשעות הלילה פרצו עימותים בין כוחות צה"ל לבני נוער בעיירה דורא שבאזור חברון. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי נער בן 13 נפגע בחזהו מירי צה"ל ופונה לבית חולים מקומי בחברון, שם נקבע מותו. במקביל דווח גם על שלושה פצועים קשה בעימותים בקלנדיה.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדיווח: "במהלך פעילות מבצעית במסגרת מבצע 'שובו אחים' בכפר הפלסטיני דורא, נתקל כוח צה"ל בהפרת סדר אלימה אשר כללה יידוי אבנים, השלכת בקת"בים וצמיגים בוערים. הכוח פעל לפיזור הפרת הסדר ובמטרה למנוע פגיעה בחייליו. הטענה כי בפעילות זו נפגע ילד פלסטיני תיבדק".

 

במקביל, בחמאס טוענים כי צה"ל הרס את ביתו של חבר הלשכה המדינית של חמאס, סאלח אל-ערורי, בעיירה ערורה שמצפון לרמאללה. לפי הדיווח, במהלך הלילה קיבלו בני משפחתו של אל-ערורי, הנמצא בטורקיה, צו פינוי מהבית, ולפנות בוקר פשטו החיילים על הבית הריק, ערכו בו חיפוש ולאחר מכן החלו בהריסתו.

 

מאז תחילת המבצע נעצרו כ-330 מבוקשים פלסטינים ברחבי הגדה, רובם פעילי חמאס, בהם גם עשרות ששוחררו במסגרת עסקת שליט לגדה המערבית. למעלה מאלף בתים כבר נסרקו, רובם באזור חברון. במסגרת הערכת המצב שהתקיימה אתמול בחטיבה המרחבית יהודה בראשות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, והרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הוחלט להמשיך במבצע לפחות מספר ימים נוספים.

 

 
חיילי צה"ל מחרימים ציוד בחברון, הלילה
חיילי צה"ל מחרימים ציוד בחברון, הלילה צילום : רויטרס
 

במערכת הביטחון נערכים עתה לתפילות יום השישי ברחבי הגדה המערבית כשהחשש הוא מהתפתחות עימותים אלימים בצל הפעילות הנרחבת של צה"ל ברחבי יהודה ושומרון במהלך השבוע שחלף מאז נעלמו עקבותיהם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואיל יפרח.

 

הנחת העבודה במערכת הביטחון היא שכל עוד אין מידע אחר, שלושת הנערים החטופים עדיין בחיים וכי החטפים והחטופים נמצאים עדיין בחברון או סביבתה. לכן הם גם מאמינים שהם לא יוכלו להמשיך עוד זמן רב במחבוא מבלי להיתפס.

 

אמש התייחס יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, באירוע ברמאללה לחטיפתם של שלושת הנערים, קרא שוב לשחרורם והאשים את ממשלת ישראל בניצול האירוע לפעילות נרחבת בגדה.  "בנוגע לחטיפת שלושת הילדים או הנערים - ישראל רואה בכך הזדמנות כדי לזרוע הרס וחורבן", טען אבו מאזן. "כל מה שאתם רואים פה ובכל המחוזות הוא כדי למצוא אותם. אנו מקווים שימצאו בחיים משום שאנחנו הומאניים. עמנו ישחרר את ארצו בחכמה, לא נשתמש בנשק אלא בשכל".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.