ליברמן הציע לשאמה הכהן תפקיד כלכלי בפריז, כדי להכניס לכנסת את אלכס מילר

 
עודכן 15:21 11/06/2014

בעקבות בחירתו של רובי ריבלין לנשיא המדינה, נכנס כרמל שאמה הכהן במקומו למשכן הכנסת - אבל כהונתו שם צפויה להיות קצרה במיוחד. שר החוץ הציע לו לשמש כשגריר הישראלי מול מדינות ה-OECD, תפקיד אותו נוטה שאמה הכהן לקבל, וכך יוכל ליברמן לצרף את מקורבו ליושבי הכנסת ה-19

 
 
 
 
 

חבר הכנסת לשעבר, כרמל שאמה הכהן, נבחר למעשה לכנסת במקומו של רובי ריבלין - אבל ייתכן מאוד שכהונתו כחבר במושב הנוכחי תהיה קצרה מאוד. הסיבה: שר החוץ אביגדור ליברמן הציע לו לכהן כשגריר ישראל מול מדינות ה-OECD, שמקום מושבו בפריז.

 

כהונתו של ריבלין פגה על פי החוק עם זכייתו במירוץ, ושאמה הכהן מכהן למעשה כבר כעת כחבר כנסת - אבל הוא ייכנס לפעילות רק לאחר השבעתו בשבוע הבא. שר החוץ ליברמן, שהתכונן לאפשרות הזו עוד לפני מספר חודשים, מעוניין לפנות מקום בכנסת - משום שכך המועמד הבא ברשימת הליכוד ביתנו, אלכס מילר מישראל ביתנו, יחזור למגרש - ולפיכך הציע לשאמה הכהן את תפקיד השגריר.

 

 
ח"כ לשעבר אלכס מילר. וכנראה שגם בעתיד הקרוב
ח"כ לשעבר אלכס מילר. וכנראה שגם בעתיד הקרוב צילום : אתר הכנסת
 

שאמה הכהן, שהיה בעבר יו"ר ועדת הכלכלה וייצג את הכנסת מול הארגון הכלכלי OECD, בהחלט מעוניין בתפקיד - ומקורביו מסרו לחדשות נענע10 כי זהו אכן הכיוון מבחינתו. בבחירות המוניציפליות האחרונות התמודד שאמה הכהן על ראשות עיריית רמת גן אולם הפסיד לישראל זינגר בתום קרב אמוציונלי ורווי השמצות הדדיות, ומאז משמש כיו"ר האופוזיציה במועצת העיר. היום הוא הגיש את התפטרותו מהעירייה.


בקדנציה האחרונה בכנסת פעל שאמה הכהן בן ה-40 בעיקר כעצמאי, ורוב חברי הכנסת של הליכוד ניהלו עמו יחסים קרירים. קבוצה של חברי כנסת בראשות ח"כ חיים כץ 'הוציאה עליו חוזה' בפריימריס ומנעה את בחירתו במקום ריאלי של מי שהיה סגן יושב ראש הכנסת. על כל פנים, שאמה הכהן חזר היום לכנסת, ועל פי ההערכה לחודשים בודדים בלבד.


מילר הצעיר אף יותר, בן 37, נחשב למקורב לליברמן, וזה זמן רב שיושב ראש ישראל ביתנו רוצה לראות אותו בכנסת. מילר נחשב לאחד הח"כים הצעירים ביותר שפעלו בכנסת ה-18 ובחלק מהקדנציה הוא כיהן כיו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.