אחת אפס אפס: פוליטיקאים הם הרעים החדשים

 
גיל פרנק
גיל פרנק צילום: צילום מסך
 
עודכן 15:00 03/06/2014

גיל פרנק, שמגלם בעונה החדשה של "אחת אפס אפס" את הפוליטיקאי המושחת שמואל שיינברג, עונה על שאלון התרבות של נענע10 ומסביר למה אין לו בעיה להזדהות עם מושחתים

 
 
 
 
 

בפלייליסט שלך?

 

"88FM זה המזון המוזיקלי שלי. שומע את זה באוטו, ואני נוסע הרבה".

 

במסך הקטן?

 

"ליגת האלופות וסדרות - מן הסתם 'מד מן' ו'שובר שורות'".

 

חי בסרט?

 

"הרבה זמן לא הייתי בסרט, מה ראיתי לאחרונה ב-VOD? 'סיני בטייק אווי'. הסרט מתחיל באחת הסצינות המדהימות: סיני וסינית יושבים בסירה באגם והוא ניגש להוציא טבעת כדי להציע נישואים. אבל אז נופלת פרה מהשמים והורגת את האישה. אני לא אספר את ההמשך כדי לא להרוס, אבל כדאי לראות".

 

הספר שמונח על השידה ליד המיטה?

 

"אני קורא שוב את 'האיש בלא תכונות' של רוברט מוסיל, אחרי 20 שנה. למה שוב? כנראה הגיע הזמן. יש לי זמן לספרים, תמיד יש פנאי".

 

גולש?

 

"לא יודע מה זה. עוד לא עברתי לעולם המחשבים. אני בדרך, בצעדים איטיים מאוד".

 

הגילטי פלז'ר שלך?

 

"אין לי. את הגילטי פלז'ר שלי עשיתי בין גיל 20 ל-40, אפשר לקרוא על זה בכתבות. זה או גילטי או פלז'ר: כשאני מרגיש גילטי זה לא פלז'ר וכשזה פלז'ר אני לא מרגיש גילטי".

 

אתם חייבים להכיר את...

 

"את הוצאת זיקית. זו הוצאה קטנה שמוכרת כל ספר ב-50 שקלים ומוציאה לאור ספרים של סופרים שלא הגיעו להוצאות הגדולות. נמצאות שם יצירות מופלאות שלא זכו לחשיפה. ספר מומלץ אחד הוא 'שעה חופשית' על מורה ומורה ספרדיים. הספרים של ההוצאה הזו נמכרים בחנויות ספרים קטנות, לא בסטימצקי ובצומת ספרים".

 

"את לא שואלת גם על הצגת תיאטרון מומלצת?" הוא שואל. "זה מחדל. אני רוצה להמליץ על ההצגה 'הקיסוס' בתיאטרון גשר, ולא רק בזכות זה שהילד שלי בן העשר ששמו נעם משחק בה, אלא בזכות קאסט נפלא, תפאורה יפהפייה ותסריט אינטליגנטי שמיועד לגילאי 6 עד 106".

 

בעונה החדשה של "אחת אפס אפס", שעלתה השבוע בערוץ 10 (ימים שני ושלישי ב-22:00) מגלם פרנק את שמואל שיינברג, פוליטיקאי מושחת, שנחקר על ידי אריק ארבל (עמוס תמם). "זה היה תענוג להצטרף לסדרה", הוא אומר. "עמוס היה בני בהצגה 'הבדלה', והיה תענוג לשחק את הדמות הזו".

 

איך זה לגלם דמות של פוליטיקאי מושחת בימים שבהם נושא השחיתות בפוליטיקה עולה לכותרות חדשות לבקרים וראש ממשלה לשעבר מורשע בפלילים? אתה שואב השראה מהמציאות?

 

"שחיתות הייתה מאז ומעולם, תמיד היו צדיקים ומושחתים. תמיד כיף לשחק מושחתים, אבל לא מומלץ לחיות כך. אני מסתכל על אנשים מושחתים באופן שונה: אני אדם מן הישוב שניזון מהתקשורת ויודע שהיא לא מסוגלת להעביר את האמת, אז אני נמנע מלשפוט את הפוליטיקאים שמדברים עליהם בתקשורת. אני לא מושחת בחיי האמיתיים, אבל אני לא שופט אותם. אני מנסה להזדהות עם כל דבר וכשחקן יש לי את היכולת המוסרית להזדהות עם כל דבר, גם עם הדמויות הגרועות ביותר, למשך שעה וחצי על הבמה. כאזרח, אני בוטח בבית המשפט, אבל אני לא נכנס לזה, אני מסתכל על זה מבחוץ. כותבים דמויות מושחתות כי מושחתים ושחיתויות נחשפים כל יום על ידי התקשורת החודרנית. גם לפני 50 שנה הייתה שחיתות אבל אז לא הכל התגלה. טוב שכך, רק צריך גם לאכוף את החוק".

 

אחת אפס אפס משודרת בימים שני ושלישי בשעה 22:00  

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.