השב"כ עצר בכיר בחמאס: "ניצלו קשרים עם התנועה האיסלאמית בישראל"

 
עודכן 16:57 29/05/2014

הותר לפרסום: מוחמד טועמה נעצר במעבר אלנבי וסיפר והודה כי חמאס מנצלת את התנועה האיסלאמית בישראל כדי להעביר כספים לפרוייקטים רבים בירושלים. על הפיוס ברשות: "נבע מאילוצים – לא משקף דבר"

 
 
 
 
 

הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי עצר את מחמוד טועמה, בכיר בארגון הטרור של חמאס בחו"ל, במהלך חודש אפריל כשהגיע למעבר אלנבי.

 

טועמה, בן 63, נשוי ואב לשמונה, סיפר כי חמאס מנצלת את התנועה האיסלאמית בישראל כדי להעביר כספים לפרוייקטים רבים שלה בירושלים.

 

 
מוחמד טועמה. כתב אישום הוגש נגדו
מוחמד טועמה. כתב אישום הוגש נגדו צילום : שב"כ
 

עוד עלה מהחקירה כי בחמאס מסתירים את הקשר שלה לתנועה האיסלאמית על אף קשר סודי שקיים בין ראאד סלאח להנהגת התנועה. טועמה מסר כי חמאס עומדת מאחורי הפרוייקטים של מוסד התנא"ס "עמאראה אל אקצא" אשר פעל למניעת ביקורי יהודים בהר הבית, באמצעות מערך של מאות פעילים אשר שהו מידי יום ביומו במתחם הר הבית.

 

בחודשים האחרונים חלה עליה בפעילות האלימה שביצעו פעיליו בהר הבית, עד כי בחלק מהמקרים נאלצה משטרת ישראל לסגור את ההר לביקורי יהודים.

 

פעיל הארגון נשאל בחקירתו לגבי הליך הפיוס הפנים פלסטיני בין פתח לחמאס. הוא אמר כי הפיוס נעשה כתוצאה מאילוצים שונים והוא אינו משקף שינוי תפיסתי של הארגונים. "חמאס מבינה שעל מנת להשפיע על מדיניות הרש"פ, עליה להיות חברה באש"ף", אמר הפעיל, נגדו הוגש היום (חמישי) כתב אישום בבית המשפט הצבאי בשומרון.

 

 
פעילי חמאס. "האיחוד עם פתח נבע מאילוצים"
פעילי חמאס. "האיחוד עם פתח נבע מאילוצים" צילום : רויטרס
 

עוד עולה מהחקירה כי בחמאס מסתירים את הקשר לתנועה האיסלאמית על אף קשר סודי שקיים בין ראאד סלאח להנהגת התנועה.

 

בנוסף מסר טועמה פרטים על שורה של גופים בינלאומיים הנמנים על מערך המימון הגלובלי של חמאס, בהם גופים בסעודיה אליהם מועברות תרומות מרחבי העולם כמו "מוסד אלקדס הבינ"ל" ("מואססת אל-קודס א-דאוליה") וקואליציית הצדקה ("אאתלאף אלח'יר") בראשות יוסף אל-קרדאווי.

 

עוד עלה מהחקירה על "פורום העסקים הפלסטיני" (PBF) - גוף מרכזי נוסף באמצעותו עושה חמאס שימוש באנשי עסקים פלסטינים לקידום האינטרסים הכלכליים שלה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.