דוד לוי: "ארוץ לנשיאות רק בהסכמה רחבה, לא אלך למאבק שיעכיר את האווירה"

 
עודכן 15:28 22/05/2014

השר לשעבר, שהעביר 37 שנים מחייו במשכן הכנסת, הביע היום בראיון מחוץ לביתו בבית שאן את חוסר שביעות רצונו מהאווירה סביב המירוץ לבית הנשיא. "רבים מאנשיו של ראש הממשלה מתקשרים יום יום, וגם חברי כנסת מכל הסיעות", אמר, "אבל התמודדות כזו צריכה להיות בדרך ארץ"

 
 
 
 
 

דוד לוי, השר לשעבר ואחד מסימני השאלה הגדולים שנותרו במירוץ לנשיאות, עדיין לא פוסל התמודדות לכנסת - וסיפר היום כי "אם ייווצרו תנאים שיביאו להסכמה רחבה בכנסת", הוא יצרף את שמו למירוץ.

 

 

בראיון לעיתונאים מחוץ לביתו בבית שאן, אמר לוי: "מדובר במעמד רם ונישא, שצריך להתייחס אליו בכבוד, שמלכד עם. הנשיא צריך להיות נקי כפיים, בניגוד לאופן בו התנהלה ההתמודדות עד היום, באווירה לא טובה. לא אלך, חלילה, למאבק שיעכיר את האווירה עוד יותר. התמודדות היא נשמת אפה של הדמוקרטיה, אבל אפשר לעשות זאת בדרך יפה, נאה, דרך ארץ. אם לא - אני שבע תפקידים, ברוך השם".

 

לוי בן ה-76, שהעביר כמעט חצי מחייו - 37 שנים - במשכן הכנסת, כיהן מספר פעמים כשר החוץ ושימש גם כסגן ראש הממשלה, שר הקליטה ושר הבינוי והשיכון. לשאלה האם ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו, שעד עתה לא הצהיר על מועמד מועדף בבחירות לנשיאות ב-10 ביוני, התקשר אליו, ענה לוי: "רבים מאנשיו מתקשרים יום יום, חברי כנסת מכל הסיעות והמפלגות".

 

את ההחלטה הסופית צפוי לוי למסור עד יום שלישי הקרוב - המועד האחרון להגשת מועמדות. "יום שלישי, פעמיים כי טוב", אמר, "אינני יודע מה יהיה. כאשר ייווצרו התנאים, אודיע".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.