תיעוד: הירי שהרג את שני הנערים הפלסטינים בשבוע שעבר

 
עודכן 10:33 20/05/2014

סרטון שהועלה לרשת על ידי פעילים פלסטינים מתעד את הרגעים בהם נורו שני הנערים שנהרגו במהלך העימותים בביתוניא ביום חמישי האחרון. בצה"ל אמרו על הסרטון כי הוא ערוך וכי הוא אינו מוכיח את הטענה של הפלסטינים כי לעבר הנערים בוצע ירי חי. בצבא אמרו כי הנערים נפגעו מכדורי גומי וכי הם היו מעורבים בהפגנה. עם זאת, בסרטון נראה כי הנערים לא סיכנו את הכוחות בעת שנורו ולא היו קרובים אליהם

 
 
 
 
 

מלחמת הגרסאות: כך נורו למוות שני הנערים הפלסטינים בשבוע שעבר. פעילים פלסטינים העלו לרשת האינטרנט סרטון ובו נראים הרגעים בהם נורו שני הנערים שנהרגו מאש צה"ל בשבוע שעבר.

 

 

בסרטון נראים המפגינים במחסום ביתוניא ביום הנכבה בחמישי האחרון. הנערים לא נראים מסכנים את כוחות צה"ל בעת שמבוצע לעברם הירי והם נופלים. בפיקוד מרכז ובאוגדת איו"ש בוחנים את הסרט ואת מהימנותו.

 

בצה"ל אמרו כי הסרט ערוך וכי הוא לא מוכיח את טענת הפלסטינים שאמרו כי הנערים נורו מירי חי. עוד אמרו בצבא כי הנערים נפגעו מירי כדורי גומי וכי הם היו מעורבים בהפגנה נגד כוחות הביטחון. עם זאת, הסרט מראה הפלסטינים לא סיכנו את הכוחות ולא היו קרובים אליהם.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ביום חמישי התקיימה הפרת סדר אלימה ובלתי חוקית בביתוניא. הסרטון המדובר ערוך בצורה מגמתית ואינו משקף את האלימות בהפרת הסדר. מבדיקה ראשונית עם הכוחות שפעלו במרחב הפרת הסדר לא בוצע ירי חי. עם זאת הפרקליטות הצבאית הורתה על פתיחת חקירת מצ"ח בנושא".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.