דוד הנחלאווי: "אני נמצא בתקופה קשה, אך לא מתחרט"

 
עודכן 22:07 06/05/2014

בראיון בלעדי ל"צינור לילה", שיחזר החייל דוד אדמוב את האירוע בחברון, שהפך אותו לפנים של המרד הווירטואלי הראשון בצה"ל אחרי שדרך נשק על פלסטיני וגרר אחריו סערת ענק ברשת. " בסרטון לא רואים את הכל, הייתי בסכנת חיים"

 
 
 
 
 

עד לפני פחות משבוע היה דוד אדמוב עוד חייל צעיר של הנח"ל בקו חברון, אך תקרית אחת אקראית לחלוטין, אחת מהמוני תקריות שמתרחשות מדי יום, הפכה אותו לסמל ולפנים של המרד הווירטואלי הראשון בצה"ל.


את הדברים אמר אדמוב בן ה-19, בניגוד לדרישת צה"ל, שאסר עליו להתראיין. את יום העצמאות העביר החייל המדובר בכלא 6, אך טרם נכנס, הוא שפך אור על התקרית שמסעירה את צה"ל ואת צמרת המדינה. "אני שלם עם איך שפעלתי, הייתי בסכנת חיים", אמר כששיחזר לראשונה את שאירע באותו יום בחברון.

 

 

הרגשתי מאוים לא רק כלפיי אלא גם כלפיי הסובבים אותי", אמר אדמוב. "כשדרכתי את הנשק אפשר היה לראות בסרטון שהם נרתעו, הם זזו אחורה. מיד אחר כך עליתי בקשר וביקשתי שיגיע תגבור".


אדמוב, שסירב לענות על חלק משאלותינו כמו זו הנוגעת לתקיפת מפקדו לכאורה, טען כי בסרטון ראו מעט מאוד ממה שקרה בחברון. "היו שם עוד הרבה אנשים וראיתי שהדברים מתחילים להתחמם, מקדימה ראיתי שאנשים מצלמים ומאחורי מגיעים עוד פלסטינים עם ידיים בכיסים וזה לא פשוט. עם כל הכבוד, זה גם החיים שלי. מהצדדים התחילו להגיע נערים בני 17 ו-18 וראיתי שהם מתחילים להרים אבנים מהרצפה", משחזר החייל, שרוצה רק לחזור ולשרת ולסיים עם הסאגה.


"להיות לוחם עבורי זה הכל. זאת הגאווה הכי גדולה שיש ובגלל זה אני עושה עכשיו את כל המאמצים שאני יכול בשביל לחזור ולהיות לוחם".

 

למרות הדברים, אדמוב הבהיר כי יפעל בדיוק באותה דרך אם יקרה הדבר פעם נוספת. "אני אחזור ואני אגיד עוד פעם, לכל החיילים, הלוחמים ולכל החיילים לא משנה באיזה תפקיד. כשאתה מרגיש שאתה בסכנת חיים אל תחשוב פעמיים".

 

 

 
חיילים שהביעו הזדהות עם אדמוב. "נותן לי כוחות"
חיילים שהביעו הזדהות עם אדמוב. "נותן לי כוחות" צילום : חדשות 10
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.