מעוספייה לפרס ישראל: הדרוזי הראשון בגלי צה"ל

 
עודכן 21:59 02/05/2014

שבל כרמי מנסור, ינחה בשבוע הבא את טקס פרס ישראל ובגיל 24 אחרי שהיה לדרוזי הראשון שקריין חדשות בגלי צה"ל והפך בינתיים לקריין הראשי. למרות זאת, הוא לא מבין את הרעש סביבו, רואה את עצמו כצבר וישראלי לכל דבר ומספר על נאמנות חזקה למדינה בה נולד

 
 
 
 
 

(11:03 דקות)

שבל כרמי מנסור בן ה-24, יעמוד על בימת טקס פרס ישראל הממלכתי וינחה אותו, כמה שנים בלבד אחרי שעשה היסטוריה כשהפך לחייל הדרוזי הראשון, שקריין בתחנת הרדיו גלי צה"ל.

 

כרמי מנסור הוא בן למשפחה מהכפר הדרוזי עוספייה, שבבעלותה משתלה. אביו עדיין לא ויתר על החלום שבנו ייקח את העסק על כתפיו, אך נותן בידיו את ההחלטה לגבי עתידו.

 

בינתיים, בטווח השנים שעברו מיום גיוסו ועד לטקס בשבוע הבא, הוא כבר הספיק אפילו להפוך לקריין החדשות הראשי של התחנה.

 

 
שבל כרמי מנסור. "צבר זה מי שאוהב את המדינה לא? אז אני צבר"
שבל כרמי מנסור. "צבר זה מי שאוהב את המדינה לא? אז אני צבר" צילום : חדשות 10 - צילום מסך
 

"אני נכנס לחדר עם ירון והוא אומר לי אני לא יכול להעסיק אותך יותר כפרילנסר בתחנה'", מספר מנסור על הפגישה עם מפקד גלי צה"ל, ירון דקל לפני שקיבל את ההצעה להפוך לקריין הראשי. "ואז ירון אומר לי, 'אתה רוצה להיות קריין החדשות הראשי בגלי צה"ל?'", הוא הוסיף על ההצעה המפתיעה לאחר שהיה בטוח כי זמנו בתחנה תם.

 

יחד עם זאת, מנסור לא מבין את הרעש מסביבו באשר להיסטוריה כקריין בגלי צה"ל. הוא רואה את עצמו כצבר, ישראלי גאה ולא שונה כל כך מישראלי אחר. "צבר זה מי שאוהב את המדינה לא? אז אני צבר", הוא אומר.

 

"כששואלים אותי מה אני יותר, דרוזי או ישראלי, אני אומר שזו שאלה טיפשית", אומר כרמי מנסור. "זו שאלה טיפשית כי זו אזרחות וזו דת אבל אם הייתי צריך לענות עליה הייתי אומר אני קודם כל דרוזי כי הנאמנות הכול כך חזקה שלי לישראל נגזרת מהדת שלי", הוא מוסיף.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.