המלחמה הקרה במים: רוסיה טוענת שארה"ב שולחת דולפיני קרב, האמריקנים מכחישים

 
עודכן 10:16 22/04/2014

העיתון הרוסי "איזווסטיה" ציטט דברים מפי דובר התוכנית ליונקים ימיים של חיל הים האמריקני, לפיהם 30 דולפינים ואריות קרב יוטסו עד הים השחור לתמרוני מלחמה של נאט"ו. בחיל הים אמרו כי הדובר שצוטט עזב את תפקידו לפני שנים, וכי הדולפינים המאומנים "לא זזים לשום מקום בקיץ הזה"

 
 
 
 
 

האם דולפינים ואריות ים שהוכשרו על ידי חיל הים האמריקני יגיעו בקרוב למימיו של הים השחור? בהחלט כן על פי העיתון הרוסי "איזווסטיה", ממש לא אם אתם שואלים את חיל הים עצמו.

 

 
יש לי חבר בסבסטופול? דולפין מאומן במתקן חיל הים האמריקני (ארכיון)
יש לי חבר בסבסטופול? דולפין מאומן במתקן חיל הים האמריקני (ארכיון) צילום : רויטרס
 

העיתון מרוסיה ציטט את דבריו של טום לאפוצה, דובר בתוכנית ליונקים ימיים של חיל הים האמריקני, שטען כי 20 דולפינים ו-10 אריות ים יוטסו בקרוב כדי להשתתף ב"משחקי המלחמה" של נאט"ו בים השחור, בתרגילים שיארכו שבוע-שבועיים.

 

על פי הדיווח שם, הדולפינים האמריקנים יבחנו את המערכות עוקפות הרדאר החדשות, שנועדו לבלבל מכ"מים של צבאות אויב, וייעזרו בכלבי הים כדי לאתר מוקשים וצוללנים. כמו כן, יתנסו הדולפינים בשריון חדש, שפותח במרכז מחקר באוניברסיטת הוואי. לאפוצה הדגיש בפני העיתון כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריה בה הדולפינים משתתפים בתמרונים של נאט"ו. המתקן היחיד הנוסף בעולם להכשרת דולפינים צבאיים נמצא בסבסטופול, בחצי האי קרים, אותו סיפחה רוסיה בחודש שעבר.

 

אבל בעוד העיתון הרוסי כבר פונה לפרשנים שמסבירים כמה המבצע הצבאי יקר ועלול לפגוע בחייהם של הדולפינים, הגיעה ההכחשה מצד האמריקנים. "לאפוצה עזב את תפקידו כדובר התוכנית ליונקים ימיים כבר לפני מספר שנים", הודיע לרשת NBC אד בודזינה, המשמש כיום כדובר באותו מתקן בסן דייגו, "הסיפור הזה חסר בסיס. למיטב ידיעתי, הדולפינים לא זזים לשום מקום בקיץ הזה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.