נקמה על הרס המבנים? צמיגי הג'יפ של מח"ט שומרון שוב נוקבו ביצהר

 
עודכן 11:58 06/04/2014

אל"מ יואב ירום הגיע לביקור בהתנחלות שבשומרון, יחד עם מחליפו העתידי אל"מ שי קלפר, וגילה כי הצמיגים ברכבו נוקבו. תושבים שהיו במקום סייעו לקצינים בהחלפת הגלגלים. דובר יצהר: "מתנגדים למעשים כאלה, אבל לא ניתן להתעלם מהסמיכות להרס הנפשע של בית משפחת לזר בשבוע שעבר"

 
 
 
 
 

בפעם השנייה תוך שלושה חודשים, נוקבו הבוקר (ראשון) הצמיגים בג'יפ של מפקד חטיבת שומרון אל"מ יואב ירום בעת שביקר בהתנחלות יצהר. איתו בג'יפ היה הפעם גם אל"מ שי קלפר, שצפוי להחליפו בקיץ הקרוב לאחר שקיבל את המינוי בנובמבר האחרון.

 

 
רכב הג'יפ של מח"ט שומרון, יואב ירום, לאחר שגלגליו נוקבו ביצהר בינואר 2014
רכב הג'יפ של מח"ט שומרון, יואב ירום, לאחר שגלגליו נוקבו ביצהר בינואר 2014 צילום : נענע 10
 

גם הפעם, כמו במקרה שהיה בינואר בעת שאל"מ ירום הגיע לשוחח עם ראשי ההתיישבות על האלימות בינם לבין הפלסטינים, סייעו תושבים שהיו במקום לקצינים בהחלפתם של הצמיגים המפונצ'רים. בשבוע שעבר נהרסו שלושה מבנים בלתי חוקיים ביצהר, כולל בית שהיה אמור להיחנך היום ואליו היו צריכים להיכנס בני משפחת לזר. לפחות על פי דובר הישוב, נראה שיש קשר בין האירועים.

 

מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל תמיר ידעי, הגיב בחריפות למעשה: "אני רואה בחומרה מעשים כאלה. פגיעה במפקדי צה"ל ובחייליו, העוסקים יום ולילה בהגנה על תושבי ישראל, הנה חציית קו אדום".

 

"אנו מתנגדים באופן כללי למעשים שכאלה ומנסים למנוע את התרחשותם", אמר הדובר, "ודאי שאין זו קבלת הפנים אותה אנו מעוניינים שהמח"ט הבא יקבל. מנגד, לא ניתן להתעלם מהסמיכות הגדולה למעשה ההרס הנפשע של בית משפחת לזר, וסערת הרוחות הנגרמת בעקבותיו. מול גלגליו חסרי האוויר של המח"ט עומד בית חרוב והרוס. אנו קוראים למערכת הביטחון לעשות את הנדרש ממנה להנמכת הלהבות".

 

במועצה האזורית שומרון הגיבו: "ידוע לכל, הן במועצה, הן בצבא והן בשומרון, שהרוב המוחלט של תושבי יצהר מתנגד בחריפות למעשים כאלו. אנחנו מצפים ומעודדים את הצבא לשים את ידו על אותם 2-3 פרחחים שאחראים למעשים המבזים הללו".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.