"האופנובנק": סיפורו של העבריין האהוב במדינה

 
עודכן 21:42 28/03/2014

רוני לייבוביץ' הפך לגיבור לאומי. האיש ששדד 21 סניפי בנק, והיתל בכוחות המשטרה פעם אחר פעם, זכה למחיאות כפיים והתמכר לאהבה והריגוש. היום, 25 שנה לאחר מכן, הוא מסתכל על הדברים בצורה שונה וטוען כי אם היה יכול, היה עושה הכל אחרת. "הפשע לא משתלם, איבדתי את המשפחה שלי, המעמד שלי, את הכל"

 
 
 
 
 

איש לא ידע שבזמן שהוא מתחזק את אישיותו הנורמטיבית וחיי המשפחה, רוני לייבוביץ יצר במו ידיו אישיות אלטרנטיבית- שודד הבנקים המפורסם ביותר שידעה מדינת ישראל. האיש שבשבילו חיכו אנשים מחוץ לסניפי בנק בתקווה שיגיע לשדוד, שילדים התחפשו לדמות שלו בפורים. כשהוא חבש את קסדת האופנוע ושיטה במשטרה, העיתונים הצמידו לו את הכינוי: "האופנובנק".

 

"לא נעים לי להרוס איזשהו סיפור מרתק, אבל מעולם, בכל ה"קריירה" שלי, לא הגעתי לאף סניף בנק עם אופנוע", מספר לייבוביץ'. הוא מתאר כיצד הצליח לחמוק כל פעם מהמשטרה. "שדדתי סניף, ואחרי שבע דקות שדדתי סניף נוסף ברחוב המקביל. המשטרה הייתה מגיעה הנה ואני הייתי שם, ואז הם נסעו כולם בכל הכוח לשם, ואני חזרתי הנה כדי לעמוד בקרב הצופים", טען לייבוביץ'.

 

 

 

 

ה"אופנובנק" הפך לאחד העבריינים היחידים שהציבור אהב. אולי בגלל העובדה שבכמה מקרים, לאחר ששדד סניפים, הוא הפקיד את הכסף מיד בחזרה. "הייתי מגיע לסניף, עושה מה שאני עושה, תוך כדי הליכה מסיר את הקסדה, האקדח היה מתחת לחגורה. הייתי עומד אחרי השוד, מחכה שהמשטרה תסיים את תפקידה, נכנס לבנק ומפקיד את הכסף", הוא מספר.

 

לייבוביץ' נתפס דווקא סמוך לסניף בנק אותו הוא לא תכנן בכלל לשדוד. שיחת טלפון של אזרח שזיהה אותו למשטרה הזניקה מאות שוטרים למצוד אחריו. לבסוף הוא נתפס בבית הוריו. הוא ריצה שמונה שנים בכלא מעשיהו ברמלה בגין מעשיו.

 

למרות האהבה וההכרה שהוא מקבל על מעשי השוד המבריקים שביצע, לייבוביץ' נזכר בתקופה הזו, ובמבט לאחור הוא טוען שהיה מתנהל אחרת. "יגידו שאני עושה פה קמפיין לזה שהפשע משתלם. מה משתלם פה? שמונה שנים שהפסדתי בחיים - זה משתלם? זה שלא ראיתי את בני שנה וחצי לאחר שנתפסתי - זה משתלם? איבדתי את המשפחה שלי, המעמד שלי, את הכל", הוא מספר.

 

גם אם הייתם מציעים היום ללייבוביץ' סכום דמיוני, האיש שטוען כי עבר גיהנום מאחורי סורג ובריח, הוא האחרון שימליץ למישהו להיכנס לבנק עם קסדה על הראש ואקדח שלוף.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.