פרסום ראשון: אב בית נוסף עזב את מעון ראש הממשלה

 
עודכן 20:01 21/03/2014

כשברקע התביעה שגיש אב הבית לשעבר במעון בירושלים, מני נפתלי, נודע כי האדם שהחליפו עזב גם הוא - חודשים ספורים בלבד אחרי שמונה. מקורביו: "הוא השמיע טענות דומות לנפתלי". מאז כניסת נתניהו לתפקיד, עשרות עובדים עזבו את המעון ברחוב בלפור. מלשכת ראש הממשלה נמסר: "הדברים אינם נכונים"

 
 
 
 
 

מכה תדמיתית נוספת לבני הזוג נתניהו: בסופו של שבוע בו הוגשה נגדם תביעה על ידי אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה בירושלים, מני נפתלי, נחשף הערב (שישי) בחדשות 10 כי גם מחליפו עזב את תפקידו אחרי חודשים ספורים בתפקיד. מקורביו של העובד לשעבר, המעדיף להתרחק מהתקשורת, טוענים כי השמיע טענות לתופעות דומות לאלה שהעלה נפתלי, בהם דרישות בשעות לא סבירות בשבתות וחגים. מלשכת ראש הממשלה נמסר: "הדברים אינם נכונים".

 

גורמים המקורבים ללשכת ראש הממשלה מספרים כי מאז נכנסה משפחת נתניהו למעון ברחוב בלפור לפני חמש שנים, עזבו את עבודתם עשרות רבות עובדים שונים: אבות בית, מבשלות מנקות נהגים. חלקם, נטען, עזבו בכלל את העבודה בשירות המדינה, ואילו חלקם הועברו לעיסוקים אחרים במשרד. כמעט בכל המקרים, מספרים הגורמים, הטענות שהועלו מצדם, דומות: אי יכולת לעמוד בנטל העבודה בבית ראש הממשלה.

 

 

המידע החדש מגיע אחרי שביום רביעי האחרון הגיש אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה כתב תביעה שהגיש אתמול לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בו נטען כי התפטר לאחר 20 חודשים בתפקיד משום שתקן עובד המדינה והקביעות שלטענתו הובטחו לו לא הוענקו לו. לפי כתב התביעה, במשך 20 חודשים ספג נפתלי "עלבונות, פגיעות ונזקים ממוניים, פיזיים ונפשיים, שהביאו אותו לאחר שהושפל שוב ושוב לנסח מכתב התפטרות ולעזוב באחת את התפקיד".

 

בין היתר טען נפתלי בכתב בתביעה כי "אשת ראש הממשלה העירה אותי בשעה 3 לפנות בוקר, לאחר יום עבודה מפרך, ובצעקות רמות נזפה בי על כך שרכשתי חלב בשקית ולא בקרטון, לפי דרישתה. כאשר מחיתי על השעה ועל הטון שבו נאמרו הדברים הקשים, התערב מר נתניהו בשיחה ודרש שאדאג לעשות כל מה שגברת נתניהו מבקשת 'כדי שהיא תירגע'". במקרה אחר, מתואר: "גב' נתניהו גערה בתובע והסבירה לו: 'אנחנו אירופאים, אנחנו עדינים, לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים. אתה מפטם אותנו, ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל אנחנו נראים שמנים'".

 

מקורבי בני הזוג בנימין ושרה נתניהו הכחישו אתמול את הטענות נגד השניים ותקפו את נפתלי. "איך אפשר להסביר אדם שאומר 'התייחסו אליי לא יפה, פגעו בי, זלזלו בי' וכו', ומקש קביעות? איך הדברים האלה מתיישבים?", אמר עו"ד דוד שמרון, המקורב לזוג. "אין דבר רחוק מהאמת כשבאים ומציגים איזו התנהגות מפלה על רקע עדתי או דבר מהסוג הזה ממשפחת נתניהו, פשוט אין. וזה משליך צל מאוד כבד, בעיניי, על טענות אחרות שמועלות בכתב התביעה". 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.