צפו במפקד חיל הים מעדכן: "זיהוי ודאי של רקטה שמסכנת מיליונים"

 
עודכן 19:15 05/03/2014

דובר צה"ל שחרר תיעוד של האלוף רם רוטברג מעדכן את שר הביטחון ואת הרמטכ"ל בהשתלטות השייטת על הספינה Klos C. "עם ישראל סומך עליכם", אמר מפקד החיל ללוחמים לפני ההשתלטות בלב ים. "טפלו היטב בצוותים שלכם ובאלה שאספת ותתגלגלו צפונה", השיב לו גנץ מהקריה בתל אביב לאחר מציאת הטילים

 
 
 
 
 

כחצי יממה לאחר שלוחמי שייטת 13 השתלטו על הספינה Klos C שנשאה רקטות מאיראן, שחרר דובר צה"ל סרטונים שממחישים את הקשר בין הפיקוד בלב ים לבין הקריה בתל אביב. "יש שיתוף פעולה מלא, הצוות נמצא במגורים, אנחנו ממשיכים כמתוכנן", כך דיווח מפקד חיל הים, האלוף רם רוטברג, שפיקד על ההשתלטות בים לשר הביטחון, משה יעלון, והרמטכ"ל, בני גנץ, שישבו בחדר הפיקוד בתל אביב.

 

 

האלוף רוטברג סיפר כי צוות הספינה מספר את הסיפור באופן מלא. "הוא עגן בבאנדר עבאס, קיבל מכולות, המשיך לאום קצר. לוחמי שייטת 13 חשפו אמצעי לחימה שהגיעו מאיראן. יש זיהוי ודאי של רקטה 302 - רקטות שהיו עלולות לסכן מיליונים מתושבי מדינת ישראל, עד עכשיו נמצאו ארבעה ארגזים בשתי מכולות. ראינו רקטה אחת, ממשיכים בסריקה לאיתור אמצעי לחימה נוספים", סיפר מפקד חיל הים.

 

הרמטכ"ל גנץ השיב: "תמשיכו את הסריקה בצורה יסודית, בטוחה וטפלו היטב בצוותים שלכם ובאלה שאספתם ותתגלגלו צפונה". לאחר מכן הוא פנה לתדרוך, בו אמר כי הכוחות נמצאים לאחר חלקו הראשון של מבצע מורכב וחשאי שהוביל מפקד חיל הים. "סיכלנו הברחה של נשק מאיראן. ברכתי את מפקד חיל הים ואנחנו ממשיכים לעקוב אחרי ביצוע הפעולה וממתינים שהם ישובו בשלום לנמל הבית", הוסיף גנץ.

 

בסרטונים נראה גם האלוף רוטברג בסקירת מצב לפני היציאה לפעולה. "התנהגות האנייה מתאימה להערכת המודיעין והתכנית המבצעית. לאחר תקופה של הכנות, אימונים, איסוף מודיעין והערכות הכוחות אנחנו עוברים לשלב היירוט, ההשתלטות וחשיפת משלוח אמצעי הלחימה מאיראן, שנמצא על גבי האניה klos c. עם ישראל סמוך עליכם, ממפקד חיל הים, אשרו", נשמע האלוף.

 

גנץ השיב לו מהקריה: "אין משהו שאמור להפריע לנו, לא מבחינת מה שקורה על האניה ולא משהו שקורה מסביבה. בהצלחה לכולם". סגן מפקד חיל הים, תא"ל ירון לוי, הדגיש בפני הנוכחים כי כוח צבאי גדול נשלח למשימה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.