17 שנות מאסר לאנס התינוק: "מעורר חלחלה"

 
עודכן 13:13 25/02/2014

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגזר דינו של ניסים חדד שהורשע במעשי סדום בבנה התינוק של בת זוגו. "לעבירות בהן הורשע הנאשם אין אח ורע בתולדות עבירות המין במקומותינו", כתב השופט שאול שוחט בגזר הדין. "במעשיו האכזריים הוא פגע בערכים של שמירה על כבוד האדם ושלמות גופו", הוסיפה אם בית הדין, שרה דותן

 
 
 
 
 

"העבירות בהן הורשע הנאשם והנסיבות הקשות בביצוען הן ייחודיות. אין להן אח ורע בתולדות עבירות המין במקומותינו", כך הגדיר השופט שאול שוחט את מעשי הסדום שביצע ניסים חדד בבנה התינוק של בת זוגו, כשגזר עליו יחד עם שתי שופטות נוספות 17 שנות מאסר בפועל. "גילו של קורבן העבירה והנזקים הגופניים שנגרמו לו והנזקים הנפשיים שעלולים להיגרם לו צובעים את העבירות באור אפל במיוחד המחייב את קביעת הרף העליון של מתחם הענישה בגובה העונש המקסימלי הקבוע לעבירות אלה בחוק", הוסיף השופט שוחט.

 
"לא ניתן לקבוע מה תהיה הנזק הנפשי לפעוט"
"לא ניתן לקבוע מה תהיה הנזק הנפשי לפעוט" צילום: GettyImages/אימג'בנק

מעבר לשנות המאסר בפועל נגזרו על חדד גם שנתיים מאסר על תנאי ופיצוי לפעוט בסך 60 אלף שקלים. גם אם בית הדין, השופטת שרה דותן הביעה זעזוע ממעשיו של חדד. "נסיבותיהן הקשות ומעוררות החלחלה של העבירות תוארו בהרחבה בהכרעת הדין. הנאשם, ניצל את הקשר בינו לבין אמו של הפעוט שהיה בן 11 חודשים בעת האירוע, ובעת שקיבל עליו את ההשגחה על הפעוט, ירד עמו לחדר הכושר של בנין מגוריו ושם ביצע בו את עבירות המין", היא כתבה.

 

"הודות לטיפול לו זכה הפעוט, לא הותירו החבלות נכות צמיתה בגופו, אולם לנוכח גילו הרך לא ניתן לקבוע, בשלב זה, מהן התוצאות הנפשיות לטראומה הבלתי נתפסת אותה חווה", ציינה השופטת דותן.

 

"במעשיו האכזריים פגע הנאשם בערכים של שמירה על כבוד האדם ושלמות גופו, תוך גרימת סבל קשה והחפצתו של הקורבן. חומרתה של פגיעה זו מתעצמת עשרות מונים, לנוכח העובדה שהנפגע היה פעוט בן 11 חודשים, שהנאשם היה אמור לדאוג לשלומו, ובמקום להגן עליו, חדר באכזריות לגופו וגרם לו לחבלות קשות. מדובר במספר מקרים שנמשכו תקופה לא קצרה וכן בנסיון להשפיע על אמו של הפעוט לחזור בה מעדותה, ובשל כך הורשע המערער גם בשיבוש מהלכי משפט", הסבירה דותן.

 

כתב האישום: האם התקלחה, בן הזוג תקף את בנה

בכתב האישום נכתב כי במהלך פברואר הזמין חדד את בת זוגתו לארוחת צהריים במסעדה, ובזמן שהיא התארגנה ונכנסה להתקלח, ירד חדד עם הבן לחדר הכושר בבניין, שם תקף אותו מינית, שלושה חודשים בלבד לאחר שהכיר את אמו.

 

חדד חזר עם בנה של זוגתו לדירתה, אז גילתה האם כי בנה פצוע. הם הגיעה איתו לבית החולים שניידר בפתח תקווה שם הורדם הפעוט ואושפז במשך שישה ימים. "לא בכל יום נדרש בית המשפט לדון במעשה נתעב כל כך כאונס תינוק בן 18 חודשים", נכתב בהכרעת הדין.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.