נתניהו על איומי החרם: "המחרימים - אנטישמים קלאסים"

 
עודכן 21:07 17/02/2014

בדברים שנשא מול נשיאי הארגונים היהודיים, נמנע ראש הממשלה מלהתייחס באופן נרחב למשא ומתן עם הפלסטינים, אולם התמקד בהשלכה האפשרית של כישלון השיחות - חרמות כלכליים על ישראל. "חרמות על יהודים תמיד היו", הוא אמר. "צריך להילחם בהם ולהחרים את המחרימים"

 
 
 
 
 

בעוד שר האוצר ושגריר ארצות הברית בישראל פנו לנשיאי הארגונים היהודים המכונסים בוועידה בירושלים והתמקדו במשא ומתן בין ישראל והפלסטינים, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא הערב (שני) דברים בוועידה, אולם בחר להתמקד באיראן. בנוגע לתהליכים המדיניים, התמקד באיומי החרם על ישראל במקרה של כישלון השיחות עם הפלסטינים.

 

"יש קמפיין חדש נגדנו. חושבים שיפגעו בנו על ידי חרמות. אבל זה לא חדש כי החרמות על יהודים תמיד היו", אמר נתניהו. "אנשים על אדמת אירופה מדברים על חרם על יהודים? זו שערורייה. BDS (הקמפיין לחרם על ישראל) רוצים לראות את קץ המדינה היהודית. צריך לחשוף אותם. הם אנטישמים קלאסיים. צריך להילחם בהם ולהחרים את המחרימים. צריך להילחם בחזרה. ויש דבר נוסף: אני נפגש עם ראשי מדינה ועם ראשי חברות הם כולם מגיעים לישראל".

 

 
נתניהו. "הכרה במדינה יהודית - תנאי לשלום"
נתניהו. "הכרה במדינה יהודית - תנאי לשלום" צילום : קובי גדעון, לע"מ (ארכיון)
 

בהתייחסו למשא ומתן, הוא הביע ספק לגבי האפשרות שיביא לסיום הסכסוך, ושב וטען כי הכרה פלסטינית במדינה יהודית הוא תנאי הכרחי לכך. "עד לפני שנתיים אמרו שהקונפליקט לא נפתר בגלל ההתנחלויות, אבל בעזה פינינו את ההתנחלויות והקונפליקט נשאר", ציין נתניהו. "אני מעריך את הניסיונות של שר החוץ קרי לקידום המשא ומתן, אבל שורש הקונפליקט הוא הסירוב להכיר בזכות של יהודים למדינה שלהם. אנחנו מקווים שיהיה שינוי גדול, שפירות השלום יבשילו ושהדור הפלסטיני הצעיר יאמץ דרך חדשה. צריך לחתום על הסכם כלכלי בינינו. אבל בלי הכרה זה לא יקרה". 

 

מוקדם יותר התריע שר האוצר, יאיר לפיד, בנאומו בוועידה כי קיפאון מדיני מסכן את ישראל בכמה וכמה תחומים, ובהם יחסינו עם ארצות והעולם. "הם מאבדים את סבלנותם כלפינו", אמר. לטענת לפיד, המשך המצב הנוכחי מסכן את המדינה "מפני שישראל לא יכולה ואסור לה לבלוע אל קרבה 4 מיליון פלסטינים, והוא מסכן אותנו.  כל שבוע שחולף בלי התקדמות ממשית במשא ומתן מסכן גם את יציבותה של הממשלה".

 

לפיד אמר עוד כי הוא מקווה שיש לראש הממשלה נתניהו את "האומץ ההיסטורי הדרוש כדי לשלם את מחיר" שייגבה הסכם שלום. "זה מה שהוא התחייב לו בעת שהקמנו את הממשלה, זה מה שאמר ביום הקמת הממשלה ומעל בימת הכנסת ואני משוכנע שהוא התכוון לכל מילה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.