כל הדרך למעלה: החוקרת הבכירה מדברת

 
עודכן 20:29 07/02/2014

זיוה אגמי-כהן התחילה כשוטרת תנועה ועשתה את כל הדרך עד שמונתה לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה הנחשק. מפרשת לחיאני, דרך מצגר ועד הרב פינטו. עכשיו אחרי שפרשה, ה"חוקרת מספר אחת" חושפת מה קרה בחדרי החקירות בו כולנו רצינו להיות זבובים על הקיר. "המשטרה לא בוחרת את החשודים שלה, אין ולא הייתה אג'נדה פוליטית". על חקירת אולמרט: "הוא הפר את האמונים של עם שלם"

 
 
 
 
 

כשאהוד אולמרט נכנס לחדר החקירות בפרשת הולילנד הוא פגש שם את זיוה אגמי-כהן. האישה שהחלה את דרכה כשוטרת תנועה וטיפסה בפיקוד המשטרה עד שמונתה לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה.

 

היא היתה ממונה על החקירות הגדולות ביותר במדינה - מפרשת ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני, דרך תיק החקירה נגד הרב הראשי יונה מצגר ולאחרונה הוסיפה לרשימה גם את פרשת הרב פינטו. עכשיו אחרי שפרשה מהשירות "החוקרת מספר אחת" סוף סוף יכולה לדבר.

 

 

"לא עלה על דעתי שאדם שנחקר במשטרה והוגש נגדו כתב אישום, נשאר בתפקידו", פותחת אגמי-כהן את דבריה. "למדתי לפתח את הפה ולהיות גסת רוח בגלל הנהגים הישראל והיחס שלהם כלפיי השוטרים" אומרת כהן על תחילת דרכה במשטרה.


הזינוק היה מטאורי וכבר ב-2010 עשתה את דרכה לאחד המינויים הבכירים ביותר במשטרה ישראל - ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. המינוי הזה שאב אותו ישירות לחקירתו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט בפרשת הולילנד.

 

"הסיטואציה הייתה לא פשוטה. הרבה נחקרים מנסים לערער את הביטחון העצמי שלנו וכך גם במקרה הזה".
אולמרט בזמנו האשים את אגמי בהדלפות מחקירתו. "אני חושבת שהוא יודע בדיוק מי היה המדליף בסיפור הזה", היא אומרת ומוסיפה כי "המשטרה לא בוחרת את החשודים שלה, אין לה ולא הייתה לה אג'נדה פוליטית".

 

על זיכוי אולמרט ועל הביקורת הקשה שספגה המשטרה אמרה אגמי-כהן כי תפקידה של המשטרה הוא לחקור ואין כל קשר בין אי הגשת כתב אישום כזה או אחר לכישלון של המשטרה: "הפרת אמונים של אדם שנמצא בקודקוד של מדינת ישראל, אין לזה משמעות?"

 

על פרשת הרב פינטו וניצב משה ארביב וסגנה לשעבר אפרים ברכה אמרה: "הקושי שלי בסיפור הזה היה זה ששופכים את דמם של קציני המשטרה. אפרים ברכה היה הסגן שלי והוא ישר דרך, הגון ואין רבב שדבק בו בסיפור הזה. שופכים את דמו בסיפור הזה וזה כואב לי".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.