בעלי אתר החדשות "בחדרי חרדים": "אלי ישי חייל שלנו, חייל!"

 
עודכן 22:19 29/01/2014

עם כניסתו של הבעלים החדש שינה אתר "בחדרי חרדים" את קו הכתיבה שלו אחרי שהבעלים הנחה "לשחוט את אריה דרעי" ולתמוך באלי ישי. בהקלטות נדירות הבעלים נשמע כמי שאומר "עיתונות עשיתם 10 שנים, עכשיו הגיע הזמן לעשות כסף קיבינימט" ומביא חשד לקבלת שוחד בעיתונות

 
 
 
 
 

(18:43 דקות)

אתר "בחדרי חרדים" מתגאה בפרסומים שלו שהוא אתר החדשות החרדי הגדול בעולם. לאתר יש השפעה גדולה על העולם החרדי, גם אם הוא קצת מגזים. לפני חמישה חודשים נרכשה השליטה באתר על ידי פרסומאי בשם מאיר גל בעסקה שפרסמה בסכום 10 מיליון שקלים.

 

גל, שייעץ בעבר לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ולשר הפנים, גדעון סער, ואביו במשך 60 שנים עסק כפרסומאי, הביא יחד עם רכישת 51% ממניות האתר, גם קו ברור וחד. אתר "בחדרי חרדים" יהיה במהותו פרו אלי ישי וילך נגד אריה דרעי.

 

"כל העולם שוחט את דרעי חוץ מאתנו. לא ברור לי למה. לגבי מדיניות: הקו שלי תומך באלי ישי בכל הכוח ומתנגד לאריה דרעי. שיהיה ברור. בכל אספקט אפשרי. אני מצפה שתיקח את זה בחשבון", כתב אותו גל לעורך המיתולוגי של העיתון דוד רוטנברג בהודעת טקסט.

 

 
מאיר גל מנחה את העורך: "כל העולם שוחט את דרעי חוץ מאתנו. לא ברור לי למה"
מאיר גל מנחה את העורך: "כל העולם שוחט את דרעי חוץ מאתנו. לא ברור לי למה" צילום : המקור
 

כאן נכנס לסיפור הבעלים הקודם, גיא כהן, שממשיך להחזיק ב-49% מהעיתון. כהן, שנחשד במעורבות בפרשיית שוחד בעניין העיתון, בפרשה שפוצצה המשטרה בחודש אפריל 2012, קיבל את פניו של העורך הראשי. רוטנברג סירב לציית להוראת הבעלים החדש והלך לספר לבעלים הקודם על הדברים.

 

הקלטות שיחות שהגיעו לידי "המקור", מגלות מציאות בה הבעלים החדש לא רק שמנחה בבירור את העורך בכתיבה מגמתית מתוך אינטרס, אלא אף מתנסח כלכלית כשהוא מדבר על ההעדפה המסוימת בראשות מפלגת ש"ס.

 

באחת השיחות אומר גל לכהן כי "כמו של'ישראל היום' מותר להיות פרו ביבי לי מותר להיות פרו אלי ישי". כשמקשה עליו הבעלים הקודם הוא אומר לו "אני מוכן להבטיח לך שבין כל מוציא לאור לעורך שהוא רץ אתו לאורך שנים יש כספת שאם יפתחו אותה המזרח התיכון יתפרק".

 

בשיחות נוספות אומר הבעלים החדש ש"אלי ישי חייל שלנו, חייל!" ואף אומר לעורך האתר, דוד רוטנברג, "עיתונות עשיתם 10 שנים, עכשיו הגיע הזמן לעשות כסף קיבינימט". גל עד כה לא הכחיש את הדברים, אולם ההקלטות הבלעדיות מציירות תמונה עגומה שעלולה להרעיד את העולם החרדי בישראל כולו.

 

מאיר גל מסר בתגובה לכתבה כי "מדובר בגיבובי שקרים חסרי שחר, פרי הכפשה נקמנית של עובדת לשעבר שפוטרה מעבודתה אצלנו לאחר שכינתה את מנהליה ועמיתיה לעבודה בכינויי גנאי הלקוחים משפת הביבים. אתר 'בחדרי חרדים' עבד עם תנועת ש"ס בראשות אריה דרעי בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות. בדיוק כמו המו"ל של ידיעות אחרונות והמו"ל של ישראל היום, לי כמוציא לאור של ב'חדרי חרדים' זכות מלאה להחליט איזו עמדה ישקפו כלי התקשורת שבבעלותנו. בקביעת הקו המערכתי של בחדרי חרדים לא היה שום שיקול כספי.

איש העסקים, צבי עמאר מסר בתגובה: "ההיכרות שלי עם מאיר גל מסתכמת בפגישה מקרית אחת. לא דיברנו בטלפון ומעולם לא העברתי כסף בשום צורה ל'חדרי חרדים'".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.