רוצים ילדים בריאים? כנראה שתצטרכו להפסיק לנקות אותם

 
עודכן 23:54 25/01/2014

מחקרים עולמיים קובעים כי העולם המערבי חולה יותר ממדינות בעולם השלישי. רשות הבריאות האמריקנית מצאה שהסבונים בכלל לא מרחיקים חיידקים ויש אפילו כאלה שממליצים לילדים להתלכלך כדי לעזור למערכת החיסונית

 
 
 
 
 

על פי הנחיות משרד הבריאות, רחיצת ידיים היא האמצעי הבדוק ביותר למניעת מחלות והקפדה על היגיינה אישית היא תרופה לכל מחלה. ובכל זאת המחלות לא מפסיקות לתקוף אותנו ובעיקר את הילדים שלנו.

 

בשנה הקרובה, כך אומרים המומחים, כל ילד שני בגן יחלה בשפעת. עלייה נרשמה גם במחלת הסוכרת, בדלקות אוזניים, דלקות אף, אסתמה, נגיפים ומחלות נוספות. במיוחד במחלות המעיים שם המספרים עלו דרמטית.

 

"התחלנו לראות עלייה הולכת וגדלה כל הזמן במחות האלרגיות. לא רק במחלות האלרגיות אלא בכל המחלות שמערכת החיסון שלנו רגישה מדי", סיפר מומחה לאלרגיה ואסתמה, ד"ר קובי שדה. אבל המומחה לא שוכח לציין פרט נוסף. "השווינו את שכיחות האלרגיה והאסתמה בין זיכרון יעקב לפרדיס שהוא כבר ערבי שכן. בזיכרון חולים יותר", הוא סיפר.

 

 
הסבונים האנטי-בקטריאליים לא באמת מונעים הפצת חיידקים
הסבונים האנטי-בקטריאליים לא באמת מונעים הפצת חיידקים צילום : שאטרסטוק
 

וכן, ד"ר שדה לא לבד. שורת מחקרים עולמיים הראו, כי למרות המודעות, בעולם המערבי חולים באלרגיות הרבה יותר מאשר בעולם השלישי. רשות הבריאות האמריקנית, ה-FDA, הודיעה לפני כחודש כי הסבונים האנטי-בקטריאליים לא באמת מונעים הפצת חיידקים, אחרי 40 שנות מחקר הם גילו כי גם לסבונים אחרים אין השפעה כלל על הפצת חיידקים.

 

"הנטייה הזו של ילדים להרים דברים מהרצפה ולשים בפה יש לה כנראה יתרון אבולוציוני, איזשהו יתרון שהטבע יצר, את הרפלקס הזה על מנת שהילדים האלה בכל זאת יטעמו את הסביבה בה הם חיים", אומר ד"ר שדה. "בצורה כזו המערכת החיסונית תיחשף לחיידקים ותבשיל בצורה נכונה", הוסיף.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.