ראש עיריית ניו יורק: "חלק מתפקידי הוא להגן על ישראל. אין לנו בת ברית טובה יותר"

 
עודכן 10:01 25/01/2014

ביל דה בלאזיו נשא נאום לא מתוכנן בפני השדולה הפרו-ישראלית אייפאק, ואנשיו מנעו מהתקשורת להיכנס למקום. לאחר שהדברים פורסמו, התנצל ראש העירייה במסיבת עיתונאים והבטיח יותר שקיפות, אבל אמר: "יש מצבים בהם לא יהיה נכון לפרסם בפומבי את דבריי באירועים"

 
 
 
 
 

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, נשא נאום לא מתוכנן בפני השדולה הפרו-ישראלית אייפאק, והבטיח לנוכחים במקום כי "חלק מהגדרת התפקיד שלי היא להגן על ישראל".


לפי הפרסום בניו יורק טיימס, הנאום נישא ביום חמישי בלילה במלון הילטון ניו יורק, ועיתונאים שניסו להיכנס למקום סולקו ולוו החוצה בידי צוות האבטחה. בעקבות הנאום, העלו בניו יורק תהיות רבות לגבי הבטחותיו של דה בלאזיו לשקיפות שתתעלה על זו של קודמו במשרד, מייקל בלומברג.

 

 
ביל דה בלאזיו, ראש עיריית ניו יורק
ביל דה בלאזיו, ראש עיריית ניו יורק צילום : רויטרס
 

דה בלאזיו הודה בטעותו לאחר מתקפה תקשורתית עליו ביום שישי, ואמר כי להבא ידאג שעוזריו יידעו את הציבור על מעשיו הפומביים. "אנחנו חייבים לכם בהירות לגבי המקומות בהם אני נמצא והמעשים שאני עושה", אמר במסיבת עיתונאים אתמול, והסביר כי מארגני האירוע ביקשו שתיאסר כניסת עיתונאים לאירוע.


"במקרים רבים הייתי מפרסם את דבריי בפומבי אם לתקשורת לא היתה מתאפשרת כניסה, אבל איני מבטיח שאעשה זאת בכל אירוע, מפני שיש דינמיקות מסוימות בהן הדבר יהיה לא נכון. כן ננסה להבטיח שנהיה שקופים ככל האפשר", אמר ראש העירייה שנכנס לתפקידו בתחילת החודש.

 

דבריו של דה בלאזיו פורסמו לראשונה באתר "קפיטל ניו יורק". לפי הדברים שפורסמו, אמר ראש העירייה החדש, שהיה ידוע עוד קודם כתומך ישראל נלהב: "יש בסיס פילוסופי לאמונה שלי בישראל, ולפי האמונה שלי, המחויבות שלנו היא להגן על ישראל. זהו גם דבר בסיסי עבור כל אמריקני - אין לנו בת ברית גדולה מאשר ישראל על כדור הארץ, ואני יכול לומר זאת בגאווה.


"אנחנו משתמשים בישראל כמקור השראה, בשל יכולתה להביט לטרור בעיניים ולהמשיך להתקדם הלאה", אמר דה בלאזיו, שציין כי ביקר בישראל שלוש פעמים, והתרשם במיוחד מביקורו בעיר שדרות, יעד תדיר למתקפות מרצועת עזה. "היינו שם במרכז לילדים, וראינו מה המשמעות שלו עבור המשפחות. אם הורים רוצים לאפשר לילדיהם לשחק, הם חייבים לעשות זאת באיזור חסין לפצצות ולטילים. אי אפשר לעבור חוויה כזו ולא לחוש סולידרית עם אנשי ישראל, הנמצאים בחזית ונלחמים באתגרים רבים כל כך".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.